Hokej má svého Jaromíra Jágra, tenis zase Rohana Bopannu. Třiačtyřicetiletý Ind a jeho o sedm let mladší parťák Matt Ebden přehráli ve čtvrtfinále mužské čtyřhry argentinský pár Máximo Gonzalez/Andrés Molteni 6:4, 7:6 a na Australian Open si zahrají o postup do finále.

Tahle už sama o sobě dosti pozoruhodná zpráva je ale jen začátkem toho, co zapříčinila. Díky postupu mezi nejlepší čtyři páry úvodního grandslamového turnaje sezony se Bopanna po víkendu, až vyjde nový tenisový žebříček, stane světovou jedničkou.

Karolína Plíšková v 1. kole Australian Open bojovala proti světové trojice, ale nakonec prohrála
Plíšková překvapila novým oblečením i výkonem. Propast se ale zvětšuje

Překoná tak historická maxima, když bude vůbec nejstarším hráčem číslo jedna. „Je to inspirace pro spoustu lidí a myslím, že nejen v tenise,“ věří rekordman. 

Jeho historický zápis se neobešel bez odezvy. Nadšení neskrývala dokonce jedna z největších legend tenisové historie, bývalá světová jednička a mnohonásobná grandslamová šampionka Martina Navrátilová.

„Neskutečné! Výborně, Rohane!“ připsala na sociální síti X k příspěvku oznamujícímu tuto výjimečnou událost.

Padne Federerův rekord? 

Dosavadní rekord v mužské čtyřhře držel Mike Bryan, který byl nejlepším na světě ve věku 41 let a 76 dní. Nejstarší deblové světové jedničce mezi ženami, Američance Lisa Raymondové, bylo v době jejího kralování 39 let.

Tenistka Barbora Krejčíková podlehla ve čtvrtfinále Australian Open obhájkyni titulu Aryně Sabalenkové z Běloruska
Černá série Krejčíkové pokračuje. Češka končí na Australian Open ve čtvrtfinále

V singlech jsou věkové hranice nižší, Sereně Williamsové coby jedničce světového žebříčku bylo pětatřicet roků, Roger Federer byl o rok starší. Letos jej ale může překonat Novak Djokovič, který v květnu oslaví sedmatřicáté narozeniny.