"Kyrgiosi - chceš být nejlepší, přijeď za mnou, naučíš se hrát, zvládat emoce a vyhrávat. Je to tvoje volba - nebo budeš jen průměrný. Hodně štěstí," napsal na twitteru čtyřiašedesátiletý slavný Američan, jenž býval ve své době největším šoumenem, nezdolným bojovníkem a má na kontě osm grandslamových titulů.

V roli trenéra v minulosti spolupracoval s krajanem Andym Roddickem a epizodně také s ruskou hvězdou Marií Šarapovovou. Ta ho vyhodila po měsíční spolupráci a jediném zápase.

Kyrgios, čtrnáctý hráč světového žebříčku, má nesporný talent, ale i problémové chování. Teď nesmí hrát osm týdnů turnaje, protože se vykašlal na zápas při Masters v Šanghaji a pak se hádal s rozhodčím i s diváky, kteří ho vypískali.

ATP mu je ochotná trest zkrátit, pokud absolvuje terapie s psychologem. Australský mladík nicméně s návratem na kurty zřejmě spěchat nebude, protože v únoru už zrušil turnaj v Rotterdamu a raději odletí do New Orleans na basketbalovou exhibici. Dostal pozvánku zúčastnit se utkání osobností během víkendu All Stars NBA.

Organizátoři turnaje v Rotterdamu s Kyrgiosem počítali, ale vyšli mu vstříc. "Chtěli jsme, aby smlouvu dodržel. Ale všichni viděli, co se může stát, když je unavený nebo prostě nemá náladu jako v Číně. A my chceme na kurtu špičkové profesionální hráče," řekl ředitel podniku ANB Amro a bývalý wimbledonský vítěz Richard Krajicek.

Kyrgios minulý týden v Číně odchodil zápas 2. kola s Němcem Mischou Zverevem. Vrcholem bylo, když dal slabý servis a aniž počkal na return, vydal se k lavičce. Za své chování dostal od ATP pokutu v přepočtu zhruba milion korun.