Třiadvacetiletá Bouzková, která si v All England Clubu zahrála první grandslamové čtvrtfinále, se posunula o pět míst. Jejím maximem v pořadí WTA je 46. příčka z předloňského srpna. Loňská finalistka z londýnské trávy Plíšková tentokrát ve Wimbledonu skončila už ve druhém kole. V žebříčku se třicetiletá tenistka propadla o osm míst na patnáctou pozici.

Novak Djokovič po výhře na Wimbledonu 2022
Král zelené říše. Djokovič zkrotil i zlého Nicka a má sedmý wimbledonský titul

Jedničkou je stále Iga Šwiateková z Polska, na druhé místo se posunula Anett Kontaveitové z Estonska. Vítězka Wimbledonu Jelena Rybakinová z Kazachstánu stále drží 23. pozici.

Federer po 25 letech vypadl z žebříčku

Mužskou jedničkou je Daniil Medveděv z Ruska, který však nemohl v Londýně startovat, před Alexanderem Zverevem z Německa. Srb Novak Djokovič po obhajobě wimbledonského titulu a zisku 21. grandslamu klesnul ze třetí na sedmou příčku.

Bývalý první hráč světa totiž doplatil na odečet loňských 2000 bodů, protože letos se v All England Clubu nehrálo o body. Vedení mužského i ženského okruhu tak potrestalo pořadatele za to, že kvůli invazi na Ukrajinu vyloučili z turnaje ruské a běloruské reprezentanty.

Wimbledonská vítězka Jelena Rybakinová
Jak Ruska kralovala na protiruském plese. Politiku neřeší, do desítky nepronikne

Poprvé po 25 letech vypadl z žebříčku vítěz dvaceti grandslamů Roger Federer. Do pořadí se počítají výsledky z posledních 52 týdnů a bývalý první hráč světa nehrál od vyřazení ve čtvrtfinále loňského Wimbledonu.

Čtyřicetiletý Federer se loni v srpnu podrobil třetí operaci pravého kolena během 18 měsíců, ale v říjnu se chce vrátit na kurty. Rád by se také za rok představil v All England Clubu, kde osmkrát triumfoval.