V Itálii jde o jednu z největších afér, které se během covidové pandemie odehrály. Řada doktorů totiž měla vystavovat falešné dokumenty sportovcům, celebritám či podnikatelům o očkování proti covidu. Do této kauzy je od konce minulého roku zapletena i tenistka Camila Giorgiová, která se od pondělí zúčastní Australian Open.

Brenda Fruhvirtova
Brenda jde ve stopách Lindy. Mouratoglou vidí v českých sestrách světové hvězdy

Rodačka z Maceraty se stejně jako ostatní tenisté potřebovala v loňském roce prokázat dokladem o očkování proti covidu na Australian Open a US Open. V Melbourne postoupila do 3. kola, v New Yorku skončila v 2. kole.

Situace už monitoruje i WTA

Italskou policií byli zatím zadrženi dva lékaři, jednou z nich je Daniela Grilloneová, která čelí rozsáhlým obviněním, že falšovala dokumenty stovkám lidí. „Camila Giorgiová trpěla tzv. tenisovým loktem. Krátce před začátkem léta přišla s prosbou o možnost získat falešná potvrzení o naočkování všemi povinnými vakcínami včetně vakcíny proti covidu,“ řekla italská doktorka v rozhovoru pro italský deník Corriere del Veneto.

„Mohu s naprostou jistotou potvrdit, že žádná z vakcín nebyla Giorgiové ve skutečnosti podána. Za tuto službu jsem neobdržela žádnou platbu,“ dodala Grilloneová. Italská tenistka podle jejích slov měla zneužívat zfalšovaných dokumentů i k účastem na různých společenských akcích.

tenisový turnaj Agel Open Ostrava 2022 (středa). Linda Nosková
Jediný prohraný servis, přesto Nosková na titul proti favoritce nedosáhla

Třicetiletá Italka během kariéry vyhrála tři turnaje WTA ve dvouhře a ve světovém žebříčku byla nejlépe na 26. místě. Teď ale Giorgiové hrozí postihy jak od italských soudů, tak od ženské tenisové asociace WTA. „Jsme si vědomi obvinění. V současné době monitorujeme situaci a případná vyšetřování,“ vydala stanovisko WTA.