Češi do turnaje vstoupí v neděli soubojem s domácími tenisty. Jarmilou Gajdošovou (pochází ze Slovenska) a bývalým prvním hráčem světa Lleytonem Hewittem. O dva dny později je ve skupině A čekají Ukrajinci Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov a na závěr Serena Williamsová s Jackem Sockem. Vítěz skupiny postoupí do finále.

"Nechci brát Hopman Cup úplně jako trénink, ale není to oficiální turnaj. Nejsou za to body, takže to bude víc seznamovací, ale věřím, že oba máme hru na to porazit ty, kteří tam jsou," řekla Plíšková, která nahradila v nominaci Lucii Šafářovou.

Světová jedenáctka Plíšková a Veselý (41. v žebříčku ATP) se znají dobře a dlouho z dob, kdy vyrůstali v Německu. "Bylo nám jedenáct let," vzpomínala Plíšková. Smíšenou čtyřhru si spolu ale nikdy nezahráli. "Já mix normálně nehraju. Teď jsem to hrála na asijské lize, tak jsem aspoň potrénovala a uvidíme, jak nám to půjde," řekla.

Na úvod sezony bude mít Plíšková možnost srovnání s nejlepší hráčkou světa Serenou Williamsovou. "Určitě se těším. Nejde tam jakoby o nic. Je to něco trochu jiného než turnaje, je to týmová soutěž. I kdybych náhodou prohrála, tak hraju s Jirkou Veselým, ten to ještě může zachránit, nebo to můžeme zachránit v mixu. Je to úplně jiná soutěž, bude to dobrá zkušenost," řekla Plíšková.

Skupinu B tvoří druhý australský pár Darja Gavrilovová a Nick Kyrgios, dále Heather Watsonová a Andy Murray zastupující Velkou Británii, Caroline Garciaová a Kenny De Schepper z Francie a německé duo Sabine Lisická s Alexanderem Zverevem.

Hopmanův pohár se hraje od roku 1989. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012. Před nimi triumfovali Petr Korda s Janou Novotnou v roce 1994 a ještě o pět let dříve se vítězi premiérového ročníku stali ještě pod hlavičkou Československa Miloslav Mečíř a Helena Suková.