"Pořád zpracovávám emoce. Je to úžasné," zářila Lucie Havlíčková po finálovém zápase. Bezpostředně po posledním míčku bylo vidět, jak je dojatá. Během zápasu však své argentinské soupeřce moc šancí nedala. "Hrála jsem dobře a rychle," chválila se hráčka pražské Sparty. 

Barbora Krejčíková opouští francouzský grandslam hned v prvním kole.
Češkám se French Open nevydařilo. Nezvykle špatný turnaj, všímá si svět

Havlíčková proti nenasazené soupeřce potvrdila roli turnajové devítky a se Sierraovou si poradila za 74 minut. Sedmnáctiletá tenistka si připsala první úspěch na grandslamu a French Open ovládla jako pátá Češka v historii. Zároveň potvrdila, že tuzemský ženský tenis má o budoucnost postaráno.

Nosková loni ukončila 44 let dlouhé čekání na titul z dvouhry juniorek, kterou před ní naposledy vyhrála Hana Mandlíková. V roce 1975 na pařížské antuce triumfovala Regina Maršíková a v roce 1972 Renáta Tomanová.

Česká tenistka Linda Nosková.
Že už jsem dospělá? Leda na kurtu, směje se tenisová kometa Nosková před debutem

Rozjetá Havlíčková následně přidala titul rovněž v deblu. S krajankou Sárou Bejlek zdolaly stejným výsledkem (tedy dvakrát 6:3) česko-švýcarskou dvojici Nikola Bartůňková, Céline Naefová.

"Je skvělé být součástí historie, ale stále je to jen začátek. Doufám, že větší úspěchy ještě přijdou. Třeba titul na turnaji WTA nebo něco takového," usmála se Havlíčková.