Ve fedcupovém týmu byla nejzkušenější. Druhá deblistka světa Květa Peschkeová v reprezentaci zažila čtyři kapitány a odehrála 31 zápasů. Ten nejkrásnější o víkendu v Moskvě, kdy společně s Lucií Hradeckou rozhodly o českém triumfu.

Pak oznámila, že ve Fed Cupu končí. „Bylo to hodně emociální,“ přiznala šestatřicetiletá tenistka. Zůstane jí lesklý pohárek, diamant od šéfa tenisového svazu Ivo Kaderky a především opojné vzpomínky.

Jak těžké bylo rozhodnout se, že ve fedcupovém týmu končíte?
Rozhodnutí to bylo samozřejmě těžké. Není snadné opustit tak skvělý tým, navíc po tolika letech. Jsem ráda, že jsem mohla třináct let reprezentovat. A vítězství ve Fed Cupu je úžasná třešinka na dortu.

Plánovala jste konec už před moskevským finále?
Ano, už před zápasem jsem to měla v hlavě. Vítězstvím se moje rozhodnutí jenom utvrdilo. Ale udělala bych to, i kdybychom prohrály. Je mi to líto, ale přece jenom už je mi nějaký rok, takže to muselo přijít.

Už víte, co uděláte s fedcupovou trofejí?
Hodně lidí mi říká, že bych si doma měla pořídit speciální pohárovou místnost, do čehož se mi těžce nechce (smích). Ale Fed Cup bude mít určitě zvláštní místo.

Na který zápas budete vzpomínat nejraději? Asi na vítězné finále, že?
To mi samozřejmě utkví v paměti. Ale hodně vzpomínám i na čtyřhru v semifinále proti USA v Brně (s Ivetou Benešovou v roce 2009 prohrály, i když měly mečbol, pozn. red.). Prohrály jsme, přitom to ale byla asi moje nejlepší fedcupová čtyřhra. V Brně tehdy byla úžasná atmosféra. V šatně jsem pak brečela, nevěřila jsem, že se dočkám finále.

Co vás nyní čeká? Zasloužený odpočinek?
Pár dní asi zůstanu v Praze, navštívím rodinu a tak. Pak se přesunu do Berlína a potom domů do Ameriky. Bez tenisu budu asi tři týdny, pak to všechno začne nanovo.

Takže s putováním po turnajích ještě končit nehodláte?
Já jsem strašně spokojená, čeho jsem za tu dobu v tenise dosáhla. Rozhodla jsem se, že svou deblovou kariéru si prodloužím ještě o rok.

Co kdyby se vaše spoluhráčky za rok opět dostaly do finále? Nepřemýšlela byste ještě o návratu?
Já bych strašně moc fandila (úsměv). Holky na to mají strašně velkou šanci. Hrají výborně a já je v tom finále vidím. Přeju jim moc úspěchů. Myslím, že jim to půjde i beze mě, Lucka Hradecká ukázala, že jí to v deblu jde skvěle.