"Bohužel se během přípravy vyskytly další problémy spojené se zraněním břišního svalu. Po vyšetřeních mi tým doktorů nedoporučil do Austrálie odcestovat. Potřebuji více času na doléčení," uvedla Muchová. Její odlet do Austrálie přitom vypadal nadějně. "Velmi nadějně. Bylo to rozhodnutí v posledních dnech," dodala Barbora Štefková, která s Muchovou spolupracuje. Pokud půjde léčba dobře, mohla by hráčka naskočit do turnajů po Austrálii.

Česká tenistka Karolína Plíšková vynechá kvůli zranění Australian Open.
Plíšková vynechá Australian Open, světová čtyřka si zlomila ruku v posilovně

Muchová si břišní sval poranila letos během Australian Open, který byl kvůli pandemii koronaviru posunut do únorového termínu. Léčila se dva měsíce a teprve před antukovým Roland Garros začala pořádně podávat. Dobře se cítila až na trávě ve Wimbledonu, kdy došla do čtvrtfinále, ale problémy se jí vrátily. I proto na US Open vypadla již v 1. kole. Poslední zápas odehrála prvního září.

"Mrzí mě, že sezonu 2022 nezahájím na turnajích v Austrálii. Dělám vše pro to, abych byla co nejdřív fit a zpět na kurtu," napsala Muchová na Instagramu. Bývalá devatenáctá hráčka světa, jíž nyní patří 32. místo v žebříčku WTA, odehrála letos jen jedenáct turnajů s bilancí 19:9.

Tenistka Kristýna Plíšková přerušuje kariéru, je těhotná.
Gratulují tenistky i fotbalisté Sparty. Plíšková čeká s Hanckem prvního potomka

Vedle úspěchu v Melbourne a Wimbledonu ještě došla do čtvrtfinále v Madridu a na Gippsland Trophy. Do světové dvacítky se poprvé dostala v květnu a pobyla v ní tři týdny.

Australian Open začne 17. ledna. V hlavní soutěži zůstalo šest českých tenistek, přihlášené jsou pátá hráčka světa Barbora Krejčíková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Ve dvouhře mužů figuruje Jiří Veselý.