Český fedcupový tým čeká o víkendu v Izraeli baráž o postup do Světové skupiny I. Nehrající kapitán Petr Pála ovšem pár dní před začátkem souboje stále nemá v tenisovém areálu Ramat Hašaron blízko Tel Avivu kompletní tým pohromadě.

Z nominované čtveřice Iveta Benešová, Lucie Šafářová, Květa Peschkeová a Petra Kvitová zatím trénují pouze Šafářová a Kvitová.

Iveta Benešová, která podlehla až ve finále turnaje v Estorilu Kirilenkové, dorazila v úterý ráno, na kurt se dostane až při večerním tréninku. Zkušená deblistka Květa Peschkeová přijede až v úterý vpodvečer.

Dalším problémem by mohl být rychlý povrch, na kterém se o víkendu bude hrát. Kromě osmnáctileté Kvitové hrály všechny další hráčky na pomalé antuce.

„Přechod z antuky na jiné povrchy je jednodušší než přechod na antuku. Navíc všechny umějí na betonu hrát a máme ještě dost dní na trénink,“ citoval Pálu server tenisportal.cz.

Co se týče sestav, trenér se bude muset rozhodnout minimálně o den dřív než obvykle. Běžně se totiž losuje až v pátek. To je ovšem v Izraeli svátek, takže los, a tím pádem i nahlášení sestav, proběhne netradičně již ve čtvrtek večer.

Jistotu má zřejmě pouze deblový pár Benešová – Peschkeová. O tom, kdo nastoupí ke dvouhrám se zatím pouze spekuluje. Předpokládá se, že kouč dá šanci ve výborné formě hrající Benešové a Šafářové, překvapit ale může i nominací tralentované Kvitové. Ta nedávno dokázala porazit i Američanku Venus Williamsovou.

Jedničkou izraelského týmu bude osmnáctiletá hráčka světové dvacítky Sharah Peerová.

Český kapitán doufá, že cesta povede především přes domácí dvojku Tziporu Obzilerovou, 83. hráčku světového žebříčku. "Přes ní by se daly udělat dva body. Peerová je vynikající hráčka, hraje také velmi dobře debla.“

Víkendová baráž o Světovou skupinu I

Izrael – Česko, Japonsko – Francie, Itálie – Ukrajina, Argentina – Německo.