Do dubnového semifinále proti Francii nakonec postoupil hostující výběr kapitána Florina Segarceanua, který slavil ve vyprodané Ostravar Aréně poté, co duo Irina Camelia-Beguová, Monika Niculescuová zdolalo po téměř třech hodinách světový pár číslo jedna Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková 6:7, 6:4, 6:4.

Český tým doma prohrál po deseti letech a přišel o sérii jedenácti výher v řadě. V Ostravě padl po předchozích pěti vítězstvích. „Byl to nesmírně vyrovnaný zápas, který rozhodlo opravdu jen pár míčů. Je to škoda,“ litoval český kapitán Petr Pála.

„Holky ve čtyřhře vyhrály první set, ale pak už bohužel ani jednou nevedly, nebyly na koni. Vždy, když soupeřkám prolomily podání, hned si ho zase lehce prohrály. Nechaly tam úplně všechno, bohužel to nevyšlo,“ pokračoval Pála.

O tom, že nasadí Siniakovou s Krejčíkovou měl jasno. „Ve čtyřhře to je první a druhá hráčka světa. Spolu vyhrály dva grandslamy, turnaj mistryň. Musíme vzít tu porážku s pokorou, výhry nejsou automatické. Tak to prostě je,“ dodal Petr Pála.

1. kolo Fed Cupu v Ostravě:
ČR - Rumunsko 2:3
Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4
Siniaková – Halepová 4:6, 0:6
Karolína Plíšková – Halepová 4:6, 7:5, 4:6
Siniaková – Buzarnescuová 6:4, 6:2
Siniaková/Krejčíková – Beguová/Niculescuová 7:6 (7:2), 4:6, 4:6