„Třetí finále už v únoru? To jsem nečekala. Překvapuje mě, jak se mi letos daří,“ vrtěla Kvitová hlavou na výborně obsazeném turnaji v Dubaji, když v semifinále otočila nepříznivě se vyvíjející duel se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Byl to už její třetí třísetový zápas na turnaji, o víkendu pak přidala ještě jeden: bitvu o titul.

Věčná bojovnice

V té nakonec neuspěla, se Švýcarkou Belindou Bencicovou prohrála 3:6, 6:1 a 2:6. Česká hráčka si mírně pohoršila svou jinak skvostnou finálovou bilanci na okruhu WTA (z 35 finálových utkání jich vyhrála 26). Letos zatím triumfovala „jen“ v lednu v Sydney, kromě Dubaje prohrála i ve finále Australian Open.

Kvitová v Dubaji neničila své soupeřky s tak přesvědčivou virtuozitou jako nedávno v Melbourne. Její výhry byly občas dost vydřené, ale o to cennější.

Několikrát se dokázala prokousat z takřka bezvýchodné situace. Až v duelu proti Bencicové se to nepodařilo. „V důležitých momentech jsem nepředvedla to nejlepší,“ hodnotila svůj výkon Kvitová. Na Australian Open přitom Bencicovou z kurtu doslova vypráskala, tentokrát se ale nemohla opřít o servis.

„V Melbourne jsem podávala daleko lépe, tady jsem se se servisem potýkala celý turnaj,“ dodala osmadvacetiletá hráčka.

Může být jedničkou

I přes porážku od Bencicové má česká hvězda v roce 2019 zatím nejlepší bilanci ze všech tenistek, světovou jedničku Naomi Ósakaovou nevyjímaje. Kvitová ji dokonce může brzy sesadit z trůnu, záleží na výsledcích blížícího se „pátého grandslamu“ v Indian Wells. Japonka tam bude obhajovat loňské prvenství.

Tak nebo tak, aktuální světová trojka si své současné postavení užívá. „Tenis je pro mě únikem od jiných věcí. Vážně jsem nevěřila, že se mi může takhle dařit,“ svěřila se Kvitová, kterou nedávno od tenisu vyrušila povinnost vypovídat u soudu s mužem obviněným z krvavého přepadení tenistky v jejím prostějovském bytě.

Druhý titul nezískala

Markéta Vondroušová ve finále turnaje v Budapešti sice dominovala prvnímu setu, ale s nejvýše nasazenou Alison van Uytvanckovou po dvou hodinách prohrála 6:1, 5:7 a 2:6. Na druhý titul v kariéře si tak musí ještě počkat.