O reformu tradiční soutěže, jež se pyšní 118letou historií, usiloval zejména prezident ITF David Haggerty. Proti se ovšem stavěly  velké evropské tenisové federace – mimo jiné Británie, Česká republika a Německo – i Austrálie, druhá nejúspěšnější země v historii soutěže.

Revoluční návrh přesto získal potřebnou dvoutřetinovou většinu od delegátů (71,4 procenta). Ti rozhodli také o tom, že jednotlivé zápasy se nyní budou hrát pouze na dva vítězné sety místo dosavadních tří.

Silným argumentem pro přijetí reformy bylo pro delegáty slibované finanční oživení soutěže. Do Davis Cupu totiž po zavedení změn vstoupí investiční skupina Kosmos, za níž stojí španělský fotbalista Gerard Piqué. Během následujících 25 let chce skupina do soutěže vložit tři miliardy dolarů (68 miliard korun), přičemž na odměny hráčům ve finálovém turnaji půjde 20 milionů dolarů.

Davis Cup nabídne dvoukolový formát

Od příštího roku tak Davis Cup čeká nový dvoukolový formát. Na přelomu ledna a února bude hrát 24 mužstev kvalifikaci podle tradičního systému doma/venku, přičemž vítězové postoupí na finálový turnaj. Ten se bude v letech 2019 a 2020 hrát buď v Madridu, nebo v Lille.

Kromě dvanáctky kvalifikovaných týmů se finálového turnaje zúčastní i čtyři semifinalisté předcházejícího ročníku a dva týmy na pozvání. Náplň finálového turnaje budou tvořit dvě dvouhry a jedna čtyřhra, jež se odehrají v jeden den.