Výběr kapitána Jaroslava Navrátila dorazil soupeře na antuce porubského zimního stadionu v sobotní čtyřhře, kdy Pavlásek s Veselým zdolali po téměř dvou hodinách Erlicha s Olielem 6:2, 3:6, 6:3. Domácí hráči tak navázali na svá páteční vítězství ze dvouher.

„Byl to těžký zápas. První set jsme měli pod kontrolou, oni se ale vzpamatovali, začali lépe returnovat a ve druhé sadě byli lepší. Jsem rád, že jsme to dotáhli,“ řekl Adam Pavlásek.

„Nebylo to snadné. Hlavně jejich mladý byl na začátku nervózní, postupně se ale oklepali. Neměli co ztratit a od druhého setu do toho šli uvolněně. Začali do toho pálit, my jsme naopak ztratili jistotu a najednou to bylo vyrovnané. Je dobře, že jsme to ukončili už po třech utkáních,“ doplnil svého parťáka Jiří Veselý.

„Po jasném prvním setu si kluci bohužel prohráli ze stavu 40:15 servis, Izraelci narostli a srovnali. Opakoval jsem jim pak, že zadarmo nic nedostaneme a ať více hrají po lajně. Je dobře, že to kluci nakonec zvládli a máme už klid,“ uzavřel kapitán Jaroslav Navrátil.

Už za rozhodnutého stavu nastoupil na kurt ke své daviscupové premiéře Václav Šafránek a radovat se po ní nemohl, když prohrál s Jišajem Olielem 5:7, 3:6.

Barážového soupeře budou znát Češi po středečním losu. Hrát se bude jako ve Světové skupině, tedy ve třech dnech a na tři vítězné sety. V případě domácí výhody se představí Navrátilova parta v Ostravar Aréně.

Davis Cup (2. kolo evropsko-africké zóny v Ostravě):

Česko – Izrael 3:1

Veselý – Lešem 6:0, 6:1

Pavlásek – Sela 3:6, 6:3, 6:1

Pavlásek/Veselý – Erlich/Oliel 6:2, 3:6, 6:3

Šafránek – Oliel 5:7, 3:6