V projektu tenisových svazů obou zemí Spolu pro budoucnost se dnes a v neděli utkávají daviscupové a fedcupové výběry a také týmy nadějí do 14, 16, 18 a 23 let. Hraje se v Praze, Říčanech a Bratislavě.


Tenistky hrají na tvrdém povrchu ve slovenské metropoli a loňská finalistka Roland Garros a světová osmnáctka Markéta Vondroušová získala v duelu s Annou Karolínou Schmiedlovou první set jasně 6:1. Největší hvězdu Petru Kvitovou na kurt nepustí znovu zraněné předloktí.


Pětašedesátý hráč světa Veselý nasázel 13 es, ale s Kleinem (306. v žebříčku ATP) měl plné ruce práce. V prvním setu vyrovnal z 1:4 na 4:4 a za stavu 4:5 odvrátil esem setbol, aby koncovku zvládl. Druhý set ztratil, ve třetím neudržel náskok 4:0 a nakonec v utkání dlouhém dvě a čtvrt hodiny proměnil třetí mečbol.


"Podmínky byly relativně složité, protože to hodně letělo a neměl jsem míč pod kontrolou, jak bych si přál," řekl Veselý. "Že to bylo 4:0 a pak se to vrátilo, není mentálně jednoduchý. Naštěstí za stavu 5:5, což už je moje klasika, když nevím coby a teče mi do bot, tak se uvolním a znovu předvedu dobrý tenis. Jsem rád za koncovku a tím, že je to vítězný, tak je samozřejmě pocit výborný."

Rosol ma Gombose nestačil, projevilo se, že šest dnů kvůli problémům s nohou po turnaji ve Starých Splavech nemohl pořádně trénovat. "Mám zánět v plosce levé nohy. Z ruky z místa to šlo, ale hrát míč v běhu je něco jiného a předvedl jsem podprůměrný výkon. Tahal jsem za kratší konec," řekl český tenista.


V hledišti na Spartě ve Stromovce se objevilo jen pár fanoušků a většina ze 700 míst zůstala prázdná. "Část vstupenek šla do prodeje a dvě třetiny byly určeny pro tenisové kluby. Ale i po událostech na Adria Tour jsme nechtěli vzhledem k budoucím akcím nic uspěchat a podcenit a distribuci volných vstupenek jsme nerealizovali," řekl novinářům prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.


Na Spartě vedle daviscupového týmu hrají také tenistky do 23 let. Zápasy kategorií do 14 a 18 let se uskuteční na dvorcích v Oáze Říčany. V Bratislavě se v Národním tenisovém centru střetnou vedle fedcupového týmu i hráči do 23 let a v areálu Slávie STU Bratislava výběry do 16 let.