Plíšková zatím na okruhu WTA zkušenější Kvitovou nikdy neporazila, zdolala ji pouze při loňské extralize. Tentokrát měla jasno. Jakákoliv výhra znamenala její postup do semifinále, kam se v Singapuru probojovala i loni. Postoupit ještě mohla i Kvitová, ale po předchozích dvou porážkách s Ukrajinkou Svitolinovou a Dánkou Wozniackou potřebovala zvítězit 2:0 na sety a ještě čekat na další souběh okolností.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly Wimbledon
České deblistky jdou na věc. Můžeme vyhrát, připustila Siniaková

Po první setu bylo jasné, že rodačka z Fulneku v turnaji končí. Už v něm prohrávala 0:4, sadu ještě zdramatizovala, ale Plíšková dokázala set za stavu 5:3 doservírovat. Vzápětí rychle prohrávala 0:2, soupeřky si vzájemně opakovaně braly podání, ale Karolína Plíšková zvládla koncovku jistěji a mohla dát najevo radost z postupu.

"Cítila jsem šanci, hrála jsem dobře a zvládla to," pochvalovala si Karolína Plíšková.

S poraženou Petrou Kvitovou se po utkání políbily na tvář. Za pár týdnů by se měly potkat v jednom týmu při finále Fed Cupu.

Parádní vstup deblistek

Barbora Strýcová s Andreou Sestini Hlaváčkovou sice ve společném páru nastupují teprve krátce, ale v poslední době mají na okruhu možná nejlepší formu ze všech deblistek. Potvrdily to i v Singapuru, když ve čtvrtfinále smetly z kurtu španělsko-maďarskou dvojici Martinezová - Klepacová 6:1, 6:2.

"Andrea je šermíř a já čumím jako puk," napsala Barbora Strýcová na svém instagramovém účtu pod vložené video, na němž Sestini skvěle zvládla dlouhou přestřelku na síti.

V semifinále čtyřhry dojde na ryze český souboj, postoupily totiž i světové jedničky Krejčíková se Siniakovou, když porazily česko-americký pár Peschkeová - Melicharová 6:1, 6:4.

Radost. Petra Kvitová (vpravo) a Karolína Plíšková po vyhraném semifinále Fed Cupu proti Francii.
Bitva lvic. Kvitová proti Plíškové. Kdo postoupí do semifinále?