Nasazená dvojka a světová čtyřka Kvitová přišla hned o svůj druhý servis, což rozhodlo úvodní set. V jeho závěru při setbolu Makarovové začalo poprvé pršet, ale po návratu na kurty 19. hráčka světa z Moskvy dopodávala set do vítězného konce.

Pak se však Kvitová rozjela. Útočnou hrou si získala jasnou převahu, mnohem víc si pomáhala servisem a povolila soupeřce jediný game. Hned v úvodním gamu třetí sady však znovu utkání přerušil déšť a Kvitovou předchozí agrese a hlavně přesnost opustily.

Další servis si dvojnásobná grandslamová šampionka prohrála ve čtvrté hře a za stavu 1:4 si k ní sedl na lavičku trenér David Kotyza. Jeho rady však porážku neodvrátily, osmou dvojchybou nabídla Makarovové mečbol a vlastní chybou ho pomohla soupeřce i proměnit.

Zatímco v roce 2012 Kvitová získala v Montrealu titul, letos skončila v osmifinále.

Šafářová nevyzrála na Serenu

O pár desítek minut později se s turnajem rozloučila i Lucie Šafářová - proti světové jedničce Sereně Williamsové z USA odehrála slušný zápas, ale nezvládla koncovky obou setů, kdy vždy ztratila servis. Byla z toho porážka 5:7 a 4:6.

Ve vyrovnaném zápase uhrála Šafářová z celkového počtu výměn jen o čtyři fiftýny méně než soupeřka. Na začátku prohrávala 0:2, srovnala na 2:2, ale v hodinu a půl dlouhém utkání ztratila servis ještě dvakrát.

"Skvěle jsem podávala, což jsem ale musela, protože ona také servírovala neuvěřitelně. Obě jsme zahrály hodně vítězných míčů z podání a bylo těžké se dostat do rytmu," řekla Williamsová, která hraje v Montrealu poprvé od roku 2000, kdy nedohrála finále. Nyní ji čeká ve čtvrtfinále Dánka Caroline Wozniacká.

S Američankou prohrála Šafářová i sedmé vzájemné utkání a potřetí na kanadské půdě. Před Montrealem neuspěla v letech 2009 a 2011 v Torontu.

Po dvouhře pak vypadla Šafářová i ve čtyřhře. S Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou prohrály ve 2. kole se švýcarsko-italským párem Martina Hingisová, Flavia Pennettaová 1:6 a 4:6.

Další výsledky? Do čtvrtfinále dvouhry postoupila starší ze sester Williamsových. Venus porazila Němku Angelique Kerberovou 6:3, 3:6 a 6:4. Naopak vypadla čtvrtá nasazená Ruska Maria Šarapovová.

MONTREAL:

Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Wozniacká (11-Dán.) - Rogersová (USA) 6:1, 6:0, Suárezová (14-Šp.) - Šarapovová (4-Rus.) 6:2, 4:6, 6:2, Makarovová (Rus.) - Kvitová (2-ČR) 6:4, 1:6, 6:2, S. Williamsová (1-USA) - Šafářová (ČR) 7:5, 6:4.