Na Australian Open to byl turnaj jednoho hráče. Novak Djokovič prošel k titulu se ztrátou jediného setu, ziskem dvaadvacátého grandslamového vavřínu vyrovnal rekord Rafaela Nadala.

Rodák z Bělehradu jde v pětatřiceti letech příkladem o dost mladším tenistům. Hlad po výhře a obrovský fyzický fond - to jsou hlavní faktory toho, proč se Djokovič po triumfu v Melbourne posunul na první místo žebříčku ATP před devatenáctiletého Carlose Alcaraze ze Španělska.

Nepřekonatelný rekord? 

Djokovič návratem na první místo prodlužuje svůj těžko překonatelný rekord. V součtu je populární Nole v čele žebříčku už 374. týden. „Všechno se vrátilo do pořádku. Myslím, že Novak může vyhrát pět dalších grandslamů. Vypadá to, že je zpátky ve vrcholné formě, dominovat může minimálně další dvě sezony,“ pochválil Srba v tradičním rozboru televizní stanice Eurosport bývalý americký tenista Patrick McEnroe.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková obhájily loňský titul na Australian Open
Krejčíková se Siniakovou po sedmém grandslamovém titulu zářily: Úžasné dva týdny

Djokovič po zisku desátého titulu na Australian Open připustil, že šlo o jeho největší výhru v kariéře. Po finálovém vítězství nad Řekem Stefanosem Tsitsipasem přiběhla tenisová legenda ke svým rodičům a rozplakala se. „Jakmile viděl svoje rodiče, tak se rozbrečel, byl to velmi silný moment. Když si pomyslím, že se ten chlapík neustále zlepšuje, je to neuvěřitelné. Myslím, že hraje jeden ze svých nejlepších tenisů svého života,“ uznává McEnroe.

Slova uznání od Kyrgiose

A McEnroe není zdaleka jediným, kdo Djokovičovi předpovídá v blízké budoucnosti další úspěchy. „Stvořili jsme monstrum, gratulace Djokovičovi. Sedněte si na gauč a užijte si show, ten chlápek získá snadno 28 grandslamových titulů,“ napsal na svůj twitterový účet aktuálně dvacátý hráč světového žebříčku ATP Nick Kyrgios.

Pokud Djokovič získá další grandslamové tituly, potvrdí svá slova o tom, že je nejlepším tenistou historie. „Jeho nadvláda napříč tenisovým světem je větší než u Nadala s Federerem. Také má lepší statistiky ve vzájemných zápasech či na turnajích mimo ty grandslamové,“ uzavřel McEnroe.