Djokovičovi trvalo přes tři hodiny, než zlomil odpor třiadvacátého nasazeného Bautisty, který s ním vydržel ve výměně a svým rychlým forhendem mu dělal velké problémy. První hráč světa mohl vyhrát ve třech setech, ale ve druhém prohrál od stavu 4:2 pět her a po ztracené sadě rozšlápl raketu opřenou o tašku.

„Vidíte někde zlomenou raketu? Já ne," vtipkoval vítěz US Open z roku 2011 po zápase.

Ve třetím setu ovšem dokázal Djokovič získat zpět svoji jistotu i vedení. Blížil se konec…

Jedna zajímavost? Fanoušci na kurtu Arthura Ashe možná více fandili Bautistovi. Proto když Srb získal důležitý brejk ve čtvrté sadě po krásném voleji, nastražil ucho a žádal si bouřlivé ovace. V koncovce si prohrál jednou podání, ale set i zápas už dovedl do konce.

„Bautista odehrál vynikající zápas a musím mu poblahopřát. Donutil mě hrát naplno, neměl jsem lehký bod a jsem rád, že jdu dál," uvedl rodák z Bělehradu.

Letošní vítěz Australian Open, Wimbledonu a finalista Roland Garros se ve čtvrtfinále střetne s dalším Španělem Felicianem Lópezem, který pomstil krajana Rafaela Nadala, když vyřadil Fabia Fogniniho. „On není typický španělský hráč, hodně útočí a tlačí se k síti," řekl Djokovič.

US Open:

Muži, dvouhra – 4. kolo:

Djokovič (1-Srb.) – Bautista (23-Šp.) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2, F. López (18-Šp.) – Fognini (32-It.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:1.

Ženy, dvouhra – 4. kolo:

Mladenovicová (Fr.) – Makarovová (13-Rus.) 7:6 (7:2), 4:6, 6:1.