Čtyřiatřicetiletý Djokovič slaví letos po Australian Open a Roland Garros už třetí grandslamovou trofej a má šanci získat kalendářní Grand Slam. Aby to dokázal jako třetí tenista v historii a napodobil Američana Dona Budge a Australana Roda Lavera, potřebuje vyhrát i US Open.

Vyhrát první tři gradslamy sezony po sobě dokázali před Djokovičem jen Australan Jack Crawford (1933), Budge (1938), Australan Lew Hoad (1956) a Laver (1962 a 1969).

Djokovič potvrdil ve finále skvělou formu a roli nejlépe returnujícího hráče. Nováček v grandslamovém finále Berrettini podával rychlostí až 222 km/h a nasázel 16 es, ale Srb mu vzal šestkrát servis. O první set Djokovič přišel, i když vedl už 5:2, ale víc Italovi nedovolil.

Hokejový útočník Tampy Bay Ondřej Palát (vlevo) získal s týmem podruhé za sebou Stanley Cup.
Palát po obhajobě Stanley Cupu: Tým byl výjimečný, dcera při focení brečela

Duel ukončil čtyřmi hrami v řadě. Po třech hodinách a 24 minutách proměnil třetí mečbol. "Vyhrát Wimbledon je výsada, není to samozřejmost. Nesmírně si toho vážím," řekl Djokovič.

Stejně jako vítězka dvouhry žen Australanka Ashleigh Bartyová si vydělal 1,7 milionu liber (v přepočtu 49,3 milionu korun).

Tenisový Wimbledon v Londýně
Dvouhra - finále: Djokovič (1-Srb.) - Berrettini (7-It.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, 6:3.