Ale pojďme popořadě. Srbskému šampionovi během třísetového dramatu s Britem Murray ruply nervy a vzteky v závěru druhé sady rozmlátil raketu. Nebyl první ani poslední. Od hlavního sudího Carlose Bernandese přesto dostal tři trestné fiftýny. Proč rovnou tři?

Čtěte také: České tenistky si po "zlaté" sobotě polepšily, Plíšková je pátá na světě

Dvanáctinásobný grandslamový šampion Djokovič totiž ještě předtím obdržel ještě další varování za to, že v emocích nastřelil míček do publika. Balon, i když neletěl příliš rychle, sice těsně minul čárového sudího, ale v lóži trefil jednu z divaček.

A nyní pozor! A kontroverzní situace byla rázem na světě. Někdejší první hráč světa mohl být podle pravidel klidně diskvalifikován. Hrálo se ovšem finále a navíc mezi dvěma nejlepšími tenisty současnosti. A kdo by chtěl přijít o pokračování této úchvatné bitvy?

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Djokovič litoval, Kyrgios rýpal

Djokovič, který nakonec zápas dotáhl do vítězného konce, po duelu svého chování litoval a přiznal, že za incident dostal pokutu (částku ale neprozradil). „Rozhodně jsem nechtěl nikoho zasáhnout," uvedl Djokovič. „Musím se více kontrolovat. Uznávám, že jsem udělal chybu," sypal si popel na hlavu.

„Jen" s pokutou ale nebyl spokojený známý tenisový rebel Nick Kyrgios. „Já už bych byl vyloučený do roku 2025," poukázal na twitteru na dvojí metr australský tenista, který proti sobě poštval už mnoho odborníků i hráčů. Naposledy vyfasoval jednadvacetiletý průšvihář osmitýdenní stop za to, že ostudně vypustil duel na turnaji v Šanghaji.

Před dvěma lety na podniku Montrealu zase dostal pokutu za urážky směrem k soupeři. Během zápasu se Stanem Wawrinkou totiž prohlásil: "Kokkinakis (australský tenista – pozn. redakce) spal s tvojí přítelkyní." Trest? V přepočtu 240 tisíc korun. "Rád bych se po soukromé omluvě omluvil i veřejně za své komentáře," napsal tehdy Kyrgios na sociálních sítích.

Po sobotním rýpnutí do Djokoviče se ale zdá, že jízlivých výroků si od Kyrgiose ještě užijeme…

Čtěte také: Hon na lupiče, který napadl Kvitovou, dostal nový rozměr. Klub slíbil odměnu