Už třetí z pěti dnů 130. ročníku turnaje na trávě je kvůli počasí narušen. Podle plánu se hraje jen na centrálním dvorci, který má zatahovací střechu. Organizátoři připustili, že uvažují o zařazení programu i na jinak tradičně volnou první neděli.

Berdych se nejdříve jen rozehrál, ale pak místo zápasu spěchali s Němcem Benjaminem Beckerem do šaten a na kurtech ležely plachty. Po více než dvou hodinách se vrátili a český tenista jasně vyhrál ve třech setech. Hladce vyhrála i Strýcová, která si poradila s Jevgenijí Rodinovou z Ruska.

Hrát by v pátek měly Petra Kvitová ve druhém kole a Lucie Šafářová už by měla v londýnském All England Clubu ve 3. kole bojovat o postup do osmifinále.

Pro hráče je čekání a odkládání zápasů nepříjemné, musejí být trpěliví. "Já bych řekla, že jsem. Mě to nerozhází. Tak to prostě má být. Není to příjemné pro nikoho, hlavně pro fanoušky, ale nenaděláme nic," řekla dvojnásobná vítězka turnaje Kvitová.

Nepříjemné čekání

Pro hráče je ubíjející, že jen posedávají nebo jdou do fitness a nemůžou se ani pořádně najíst, protože nevědí, kdy půjdou na kurt. "Nemůžete se přejíst. A co vybrat? Maso je těžké. Těstoviny máme od rána do večera, pak brambory. Takže si dávám energetické tyčinky, ale taky potřebuju hodně pít. Když piju moc vody, je mi z ní blbě. Dám si džus, ten mě nafoukne. Člověk musí dát na pocity," popsala Strýcová.

Kvitové déšť nevadí a pauzy se snaží brát pozitivně. Třeba se v šatně hráčky více skamarádí. "Hodně se tam povídá, většinou o tenise, ale jsou povolená i jiná témata," usmála se česká jednička. "Používám mobil, poslouchám muziku a koukáme v šatně na filmy. Ale je šílené, kolik času tady promrháme," řekla Strýcová.

Ubíjející shon

Přeplněné restauraci se hráčky co nejvíce vyhýbají. "Chodit mezi lidmi, kteří vysávají energii, to nejde," konstatovala Strýcová. Kvitová souhlasila: "Shon okolo je ubíjející. Když jsem šla na kafe do velké restaurace, je tam hrozný šum a hluk, všude lidi, rozptyluje vás to. Nejlepší, co můžete udělat, je ubrat a šetřit energii."

Jen centrální dvorec má střechu, ale za den se na něm stihnout odehrát maximálně čtyři zápasy. Potřetí za sebou se na něj letos dostane sedminásobný vítěz turnaje Roger Federer a už bude hrát o osmifinále, zatímco právě Strýcová stále čeká na 2. kolo. "Oni si to zaslouží. My se tam musíme teprve dopracovat. Ta disproporce je zvláštní, ale Djokovič je Djokovič a já jsem Strýcová," usmála se.