Domácí tenistka vyhrála dvouhru na australském grandslamu pojedenácté v historii. Před Bartyovou naposledy uspěla v roce 1978 Christine O'Neilová.

Pětadvacetiletá Bartyová ovládla v roce 2019 antukové Roland Garros po finálové výhře nad Markétou Vondroušovou a loni ve Wimbledonu přehrála v boji o titul Karolínu Plíškovou.

Popis fotky: Jakub Menšík - Český tenista Jakub Menšík trpěl křečemi ve finálovém zápasu dvouhry juniorů na Australian Open, který se hrál 29. ledna 2022.    Melbourne - Tenista Jakub Menšík prohrál ve finále dvouhry juniorů na Australian Open s Brunem Ku
Vyčerpaný Menšík padl ve finále juniorky Australian Open, kurt opustil na vozíku

Bartyová začala finále nervózně a zprvu musela čelit ostrým ranám Collinsové. Po odvráceném brejkbolu z páté hry se ale uvolnila a k radosti publika včetně herce Russella Crowea prolomila servis Američanky, která udělala dvojchybu, na 4:2 a první set dopodávala.

Velký obrat ve druhém setu

Ve druhé sadě se Collinsová znovu opírala do míčů vší silou a dokázala Bartyovou dostat do úzkých. Dvakrát vzala domácí hráčce podání a místo ovací z hlediště se arénou rozléhaly její hlasité radostné výkřiky. Australanka ale brzy dostala diváky znovu do varu.

Bartyová atakovala hlavně forhendem druhý servis soupeřky a ze stavu 1:5 srovnala na 5:5. V tie-breaku hrála odvážněji, dostala se do vedení 4:0 a za stavu 6:2 proměnila prohozem první mečbol. Odstartovala tak "Barty Party" - oslavu triumfu na svoji počest.

Za titul inkasovala šek na 2,875 milionu australských dolarů (44,5 milionu korun) a upevnila si vedení v žebříčku WTA. Collinsová se posune z třicátého místa na desáté.