Nasazená šestka rozehrála utkání proti 93. hráčce světového žebříčku krátce po deváté hodině večerní a poslední míček padl až těsně před půlnocí. V úvodní sadě se hrál vyrovnaný tenis, v němž jako první zaváhala Kvitová, která ztratila podání při sedmé hře. Vzápětí si jej však vzala zpět a set nakonec dospěl až do tie-breaku.

Do něj sice vstoupila lépe rodačka z Bílovce, Rogersová ale třemi vítěznými míčky v řadě průběh zkrácené hry otočila a česká tenistka pak už jen dotahovala. Bojovně hrající Kvitová sice ještě zvládla dotáhnout z 3:5 na 5:5, nakonec ale tie-break prohrála 5:7.

Hned zkraje druhého dějství přečkala Kvitová kritické chvíle, když ve druhé hře musela odvracet dva brejkboly. To se jí nakonec povedlo, hned poté naopak triumfovala při servisu soupeřky a za chvíli už vedla 3:1. V deváté hře se pak radovala z brejku ještě jednou a po výsledku 6:3 srovnala na 1:1 na sety.

Začátek třetího setu vyšel Rogersové, vedla 2:0, pak ale začala na kurtu úřadovat Kvitová. Poměrně hladce vyhrála tři hry za sebou a měla navrch.

Za stavu 5:4 pak přišly hned tři příležitosti ukončit utkání. Pokaždé se ale Rogersová ze svízelné situace dokázala dostat. O osudu zápasu tak rozhodoval tie-break, v němž měla třicetiletá Češka další mečbol, tentokráte dokonce při vlastním servisu, nicméně o tuto výhodu se připravila dvojchybou. Následující dva míčky i celý zápas se pak staly kořistí Rogersové.