Čeští tenisté vedli po pátečních dvouhrách 2:0 a k postupu jim stačil jediný bod. Vítězové singlů Lukáš Rosol a Jiří Veselý přenechali místo ve čtyřhře dvojici Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář, proti kterým se postavil zkušený slovenský debl ve složení Filip Polášek a Igor Zelenay.

A v utkání dominovali. Srdnatě bojující české tenisty nakonec porazili ve dvou stech, byť ve druhé sadě potřebovali k ukončení zápasů hned pět mečbolů. Bylo tak jasné, že o postupujícím se rozhodne ve dvouhře.

IVAN LENDL (třetí zleva) se spoluhráči z vítězného roku 1980 u salátové mísy pro vítěze Davisova poháru 2012. Český tým vedený kapitánem Jaroslavem Navrátilem (druhý zleva) tehdy v Praze porazil Španělsko.
Navrátil o oslavenci Lendlovi: obrovská legenda, stroj od základní čáry

Do té následující nastoupil Jiří Veselý proti Andreji Martinovi a do zápasu vstoupil o poznání lépe. Dostal se do vedení 3:1 a navíc měl výhodu dvou brejkbolů. Pak však přišel na českého hráče velký útlum a z příštích devíti her vyhrál jedinou. Místo aby získal nadějně rozehranou sadu pro sebe, prohrával tak 4:6 a 0:3.

Co potkalo Veselého, našlo si ale i Martina. Ten vedl ve druhém dějství už 5:2, nakonec jej však pěti prohranými gemy v řadě prohrál 5:7.

Legendární Ivan Lendl, který slaví zítra, v sobotu 7. března, 60. narozeniny, začínal s tenisem v ostravských Komenského sadech.
Legenda slaví kulatiny! Lendl má šedesát. „Skvělý tenista i člověk,“ říká Černík

Nebývale dramatický zápas vrcholil ve třetím setu, v němž sice slovenský tenista musel zpočátku odvracet několik brejkbolů, posléze se ale dopracoval i k mečbolu. Ten ale za stavu 5:4 nevyužil, následně přišel o vlastní servis a Veselý utkání dopodával do vítězného konce.

Čtyřiašedesátý hráč světového žebříčku tak poprvé v daviscupové kariéře vyhrál obě dvouhry během jednoho soutěžního víkendu a posunul Čechy do finálového turnaje v Madridu.

Finálový turnaj, v němž se střetne osmnáct týmů, se uskuteční v listopadu v Madridu.

Jiří Veselý.
Konec čekání. Veselý získal druhý titul v kariéře, po dlouhých pěti letech