6:4, 6:4! Tímto výsledkem si Karolína Plíšková dokráčela po dubnovém triumfu ve Stuttgartu pro druhý letošní vavřín. Celkem pak jedenáctý. Odměnou jí bude kromě finanční prémie i posun ve světovém žebříčku. Od pondělí přeskočí právě svou dnešní soupeřku a bude sedmá.

Tomáš Berdych.
Kouzlo života bez tenisu. Berdych si užívá potřebné volno

Čeští tenisoví fanoušci mají na asijské turnaje dobré vzpomínky, českým reprezentantkám se na nich většinou daří. A v Tokiu obzvlášť, před pěti lety zde nenašla přemožitelku ani dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová.

„Tato aréna je úžasná. Za celý týden jsem si tu užila spoustu zábavy,“ potěšila japonské fanoušky při přebírání vítězné trofeje Karolína Plíšková. „V posledních letech jsem do Japonska jezdila pravidelně a doufám, že se vrátím i za rok,“ dodala.

Bitva o Turnaj mistryň

Cestu do finále ovšem neměla vůbec snadnou. V každém zápase v Tokiu bojovala tři sety, ve čtvrtfinále dokonce odvrátila dva mečboly. I vyčerpávající semifinálovou přetahovanou s Chorvatkou Donnou Vekičovou pro sebe „urvala“ až po dvouhodinové bitvě.  Zkrátka, odvážným štěstí přeje!  

I proto se očekávalo, že finále proti dvacetileté grandslamové šampionce Ósakaové bude mnohem dramatičtější. Jenže hotovo bylo za hodinu a tři minuty. Královnu es, jak se Plíškové na okruhu přezdívá, tentokrát podržel právě dělový servis. Při svém podání ztratila za celou dobu jen dvanáct míčků.

Plíšková se navíc díky triumfu vrátila do hry o Turnaj mistryň. V pořadí pro start na vrcholném podniku sezony pro osm nejlepších jí nyní patří osmá příčka. O letenku do Singapuru ale bude muset ještě zabojovat. Příští týden nastoupí na prestižním turnaji ve Wu-chanu, poté v Pekingu.

Serena Williamsová na turnaji US Open 2018
Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka