„V závěru jsem měla víc štěstí než rozumu, ale i tak se výhra počítá,“ usmívala se Plíšková hned po zápase. Úsměv byl namístě: vždyť právě v závěrečném duelu základní skupiny Turnaje mistryň porazila ve třech setech Simonu Halepovou a vybojovala si postup do semifinále. A bylo to klání, na které se jen tak nezapomene.

Petra Kvitová na Turnaji mistryň
Bez výhry. Petra Kvitová končí na Turnaji mistryň, nepostoupila ze skupiny

Tak divoký průběh mezi dvěma elitními tenistkami se totiž vidí opravdu jen zřídka. Plíšková nadělila Rumunce v prvním setu kanára a vypadalo to, že si jde suverénně za vítězstvím a postupem. Jenže ve druhé sadě se Halepová probrala a opanovala ji 6:2. A třetí set?

„Byl to těžký zápas, opravdu nahoru dolů. Nikdy jsem ale neztrácela víru, že to zvládnu,“ svěřila se česká ranařka. V rozhodující sadě vedla už 5:2, jenže pak jako by jí došly síly. Halepové byl naopak plný kurt, vracela Plíškové nechytatelné údery a snížila na 4:5. Přišel však další zvrat: Češka předvedla několik skvělých winnerů a proměnila hned první mečbol. Ano, díky pomoci už zmíněného „prasátka“.

Petra Kvitová
Prohry na úvod. České tenistky se ale ještě nevzdávají

Rodačka z Loun si tak připsala dvojnásob cennou výhru. Kromě toho, že si v Šen-čenu zahraje semifinále, tak porazila i jednu ze svých nej-méně oblíbených soupeřek. „Zápasy se Simonou jsou vždy výjimečné. Je pravda, že s ní nemám moc dobrou bilanci, ale tentokrát jsem měla už od rána dobrý pocit a věřila jsem, že všechno zvládnu,“ pochvalovala si Plíšková, která Halepovou zdolala teprve počtvrté z jedenácti vzájemných utkání.

Velká výzva

Světová dvojka si tedy třetí rok v řadě zahraje o postup do finále Turnaje mistryň (v předchozích dvou letech v semifinále pokaždé prohrála). Její dnešní sokyní bude rozjetá Ashleigh Bartyová, jednička žebříčku a letošní wimbledonská vítězka.

Česká tenistka Karolína Plíšková.
Plíšková napodobila Kvitovou. Vstup do Turnaje mistryň jí nevyšel

„Ashleigh měla skvělý rok, cítím velkou výzvu. Nemám ale co ztratit, favoritkou je ona,“ líčila Plíšková. Ta si včera pochvalovala hlasitou podporu skupinky českých fanoušků v ochozech stadion v Šen-čenu. „Byla to zatím nejlepší podpora, kterou jsem tady zažila, moc jim děkuji. Snad přijdou i v sobotu,“ dodala.

Semifinále si na závěrečném turnaji sezony zahraje ve čtyřhře také Barbora Strýcová se svou tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej.