Devatenáctiletá Vondroušová zdolala vítězku loňského French Open Halepovou letos už na tvrdém povrchu v Indian Wells a dnes životní výhru zopakovala. Proti grandslamové šampionce z Paříže a finalistce posledních dvou ročníků římského turnaje předvedla velký obrat.

V posledním gamu druhé sady Vondroušová sebrala zkušené soupeřce servis a po druhém setbolu si vynutila pokračování. Klíčový brejk rozhodující sady předvedla tenistka ze Sokolova v osmém gamu a při vlastním podání jí první mečbol pomohla Halepová proměnit úderem do sítě.

Rumunce komplikovala situaci bolavá noha, ale na zdravotní stav se nevymlouvala. Naopak vysoce ocenila českou soupeřku. "Je nesmírně talentovaná, podle mého názoru bude zanedlouho ve špičce. S levačkou je to vždycky těžké, navíc ona dobře podávala a dobře se pohybovala. Dokáže toho spoustu vrátit," řekla Halepová, která prohrou s Vondroušovou přišla o možnost návratu do čela žebříčku.


Českou hráčku čekal zápas třetího kola ještě ve stejný den večer. Narazila v něm na přemožitelku Kateřiny Siniakové Darju Kasatkinovou. A opět to bylo velké drama, především pak v prvním setu, který pro sebe nakonec Vondroušová získala v poměru 7:5. 

V přestávce si Kasatkinová vymohla pauzu na ošetření a ta jí prospěla. Hned v prvním gemu prolomila podání české tenistky, pak ale svůj brejk nedokázala potvrdit a Vondroušová srovnala. V dalším průběhu druhé sady už ale kralovala ruská hráčka a vyhrála ji 6:2.

Rozhodující momenty třetího setu se udály v jeho čtvrté hře, kdy Vondroušová získala brejk, který posléze na servisu potvrdila. V další hře navíc dostala Kasatkinovou pod tlak a ta i vlastními chybami darovala soupeřce vedení 5:1. To sice dokázala při podání Vondroušové zmírnit, ale Češka si už vítězství sebrat nenechala a prolomila soupeřku v setu potřetí.