Líčením toho, že ke sportovním vrcholům vedou těžko schůdné stezky plné protivenství a odříkání, jsou popsány stohy papíru. Potvrdit to může i Barbora Krejčíková. Stejně jako to, že za nestvůrnými kopci dřiny a jenom dřiny se – občas – skrývá přesladká odměna.

Ale ty oběti… „Celé dva týdny jsem jedla to samé pořád dokola. Před zápasem suché těstoviny, po dvouhře steak s bramborovou kaší a po čtyřhře kuře s gratinovanými brambory,“ popsala Krejčíková na tiskové konferenci po návratu z Roland Garros.

Ano, i s takto jednotvárným jídelníčkem lze dotančit ke grandslamovým titulům v singlu a v deblu. Síla rituálu, z jehož jednotvárnosti by nutričním věrozvěstům zřejmě hrůzou ožívaly sojové klíčky na talíři, se české tenisové hvězdě vyplatila. Teď si ovšem mileráda střihne změnu.

„Konečně se pořádně najím,“ těší se Krejčíková na pár dní volna. „Těším se na grilování,“ zasmála se s tím, že kuře si tentokrát na rošt rozhodně hodit nehodlá.

Poprvé se chystá na wimbledonskou dvouhru

Odpočinek si nově patnáctá hráčka světového žebříčku zaslouží, ale nijak velké lenošení ji nečeká.

Sice se kvůli extrémnímu vytížení odhlásila z turnaje v Bad Homburgu, ale na dveře už klepe Wimbledon. Turnaj všech turnajů, na kterém v hlavní soutěži ještě nikdy nestartovala. A teď do All England Clubu dorazí jako ostře sledovaná šampionka.

Skok z antuky na nevyzpytatelnou trávu bývá ošidný. „Proto od sebe nic moc nečekám. Myslím, že na trávě by moje hra mohla platit, ale nemám na ní žádné singlové zkušenosti. Nechala bych to volné, prostě přijedu podat maximální výkon,“ vyhlíží Krejčíková.

Sen o cinknutí olympijské medaile

Ani v létě si příliš neodpočine, její kalendář bude zřejmě naopak nabitější, než čekala. Díky mamutímu skoku v žebříčku se totiž s největší pravděpodobností ocitne v kvartetu Češek, které se kvalifikuje do dvouhry na olympiádě v Tokiu.

„To je něco, co si člověk přeje dokázat. Už jenom z účasti v deblu jsem měla radost. V singlu jsem nečekala, že poslední tři týdny budou tak úspěšné, že bych se mohla posunout tak vysoko a nominovat se. Určitě se na to těším a budu bojovat, aby z našeho výjezdu cinkla medaile,“ plánuje Krejčíková.

Dáma, která zatím v žádném případě nechce přestat s uváděním tenisového světa v úžas. Překvapí i na olysalém wimbledonském pažitu?