Český tým se díky přesvědčivé výhře olomoucké rodačky ujal vedení 1:0. Dvaadvacetiletá Muchová se v úvodu sžívala s prostředím prostějovské tenisové arény.

Od stavu 3:3 v první sadě už ale urostlou Kanaďanku Marinovou, pro kterou antuka není nejoblíbenějším povrchem, nepustila ke slovu.

Muchová svůj fedcupový debut ve druhé sadě ozdobila kanárem a na vyprodaných (i když ne zcela zaplněných) tribunách jí mohl spokojeně aplaudovat také otec, bývalý fotbalista a současný trenér, Josef Mucha.

 „Nejtěžší byl začátek. Když jsem se začala rozehrávat, tak jsem cítila v těle nervozitu. Docela rychle to ze mě ale spadlo a pak jsem se už rozšvihala. Od stavu 4:3 jsem už zápas měla pod kontrolou,“ hodnotila svůj výkon Karolína Muchová.

VONDROUŠOVÁ CHVÁLILA SOUPEŘKU

Markéta Vondroušová potvrdila roli velké favoritky a teprve šestnáctiletou talentovanou Kanaďanku Leylah Annie Fernandezovou porazila 6:4, 6:1.

„Ona hrála svůj strop, zahrála neskutečné věci,“ ocenila Vondroušová soupeřku.

„Obě jsme odehrály dobrý zápas, myslím, že se to muselo divákům líbit,“ řekla tenistka, která premiérově plní roli týmové jedničky.

„Nebyla jsem z toho moc nervózní, ale byl to první zápas na antuce po dlouhé době, takže jsem ráda za vítězství.“

Psychicky devatenáctileté tenistce ze Sokolova pomohlo i hladké vítězství Muchové.

„Je to lepší jít na kurt za stavu 1:0. Kája odehrála super zápas, takže jsme to zvládly obě parádně,“ pochvalovala si Vondroušová a poděkovala fanouškům: „Atmosféra byla fajn, Kanaďanů je tady pár a ani nebyli moc slyšet.“

Nedělní hrací den startuje v pravé poledne. Jako první by měly na kurt nastoupit Vondroušová a Marinová.

Barážový zápas by končit nemusel ani za případného stavu 3:0. „Záleží na dohodě kapitánů. My chceme být ale připraveni na obě varianty – vedení 3:0 i 2:1,“ konstatoval Pála.

Ten může ještě udělat změnu v nominaci a umožnit Lucii Šafářové rozlučku s fedcupovou kariérou přímo na dvorci.

„Stejně jako diváci bych rád viděl Lucku na kurtu, ale nejdřív musíme přemýšlet nad tím, abychom získali třetí bod,“ doplnil Petr Pála.

Fed Cup - baráž o Světovou skupinu:

Česká republika – Kanada 2:0
Muchová – Marinová 6:3, 6:0
Vondroušová – Fernandezová 6:4, 6:1