„Je snem každého kapitána mít tak široký tým, protože opravdu můžu poskládat skoro dva týmy, holky jsou všechny skvělé. V týmu mohou být jen čtyři a někdy je to hrozně drsné," zmínil Pála přímo na pódiu.

Slavnostní večer se letos organizátoři rozhodli vrátit po třech letech zpět do tenisové haly. Nabitý kulturní program moderovaný zkušeným Petrem Vichnarem tak byl opět přístupný široké veřejnosti.

Ta sledovala korunovaci nové tenisové královny. Oproti loňskému roku si totiž své role vyměnily Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou. Minulý rok byla první jmenovaná šestou nejlepší hráčkou světa, ta druhá desátou. Pozice na žebříčku WTA si během sezony obě hráčky vyměnily a nejlepší tenistkou tak byla vyhlášena Karolína Plíšková.

Finalistka letošního US Open tak k celkovému triumfu s fedcupovým výběrem, který slavnou mísu získal popáté za posledních šest let, přidala poprvé v kariéře toto individuální ocenění. Také ona ovšem na galavečeru vinou angíny chyběla.

ČTĚTE TAKÉ: Kvitovou pořezal lupič v jejím bytě. Musela na operaci. Nebojte, vzkázala

Nejlepším mužem Berdych

Nejlepším českým hráčem se již tradičně stal Tomáš Berdych. Ten je zároveň rekordmanem v celkovém počtu získaných kanárů. Nově je již na číslu 34. Mezi deblisty pak dominovala stejně jako v roce minulém Lucie Šafářová.

„Letos to musím zaklepat, ale už jsem konečně v pořádku. Mám za sebou úžasnou přípravu na Floridě a těším se na novou sezonu," usmívala se Šafářová, která se během loňského vyhlašování potýkala se zdravotními problémy.

Nezapomnělo se ani na tenisové mládí. Chlapeckým talentem roku se stal Dalibor Svrčina z TK Agrofert Prostějov, mezi dívkami se v budoucnu můžeme těšit na zajímavé výkony v podání hráčky 1. ČLTK Praha Denisy Hindové.

Vzácným hostem judista Krpálek

Ceny pro skokany roku, tedy hráče, kteří zaznamenali největší postup na světovém žebříčku, převzali Adam Pavlásek a Barbora Strýcová.

Prestiž a atmosféru celé akce určitě zlepšila přítomnost olympijského vítěze z Ria Lukáše Krpálka. Český judista předal společně s prezidentem Českého tenisového svazu Ivem Kaderkou cenu prezidenta ČTS. Symbolicky ji získali Krpálkovi kolegové a medailisté z letní olympiády – Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Radek Štěpánek.

O kulturní vložku se postarala hudební skupina No Name, zpěvák Vašo Patejdl a zpěvačky Olga Lounová s Andreou Zimányiovou. Zajímavým zpestřením bylo i vystoupení kouzelníka Richarda Nedvěda.

Tenisová anketa Zlatý kanár:

Zlatý kanár 2016: Fedcupový tým ČR.
Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)
Nejlepší česká hráčka: Karolína Plíšková (TK Sparta Praha)
Postup na žebříčku ATP: Adam Pavlásek (TK Agrofert Prostějov)
Postup na žebříčku WTA: Barbora Strýcová (TK Sparta Praha)
Talent roku - chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)
Talent roku - dívky: Denisa Hindová (I. ČLTK Praha)
Deblista roku: Lucie Šafářová (TK Agerofert Prostějov)
Tým roku: Fedcupový tým ČR (Karolína Plíšková, Strýcová, Hradecká, Kvitová, Allertová, kapitán Pála)
Nejlepší tenista na vozíčku: Ladislava Pořízková (Centrum tenisu na vozíku Českého tenisového svazu vozíčkářů v Praze).

Přehled vítězů ankety Zlatý kanár:

1993 - Karel Nováček
1994 - Jana Novotná
1995 - Jana Novotná
1996 - Jana Novotná
1997 - Petr Korda
1998 - Jana Novotná
1999 - Jiří Novák
2000 - Jiří Novák
2001 - Jiří Novák
2002 - Jiří Novák
2003 - Jiří Novák
2004 - Jiří Novák
2005 - Tomáš Berdych
2006 - Tomáš Berdych
2007 - Tomáš Berdych
2008 - Tomáš Berdych
2009 - daviscupový tým
2010 - Tomáš Berdych
2011 - Petra Kvitová
2012 - daviscupový tým
2013 - daviscupový tým
2014 - Petra Kvitová
2015 - fedcupový tým
2016 - fedcupový tým