„Pro návrat do vrcholné formy jsem udělal všechno, ale tělo mi dalo jasnou odpověď. Je mi 41 a za 24 let jsem odehrál přes 1500 zápasů,“ oznámil Roger Federer na twitterovém účtu.

„Rogere, vždy jsi pro mě byl obrovskou inspirací. Tvoje elegance, půvab a krásná hra. Vždy jsem si tě nesmírně vážila a chtěla bych ti poblahopřát k úžasné kariéře. Tenis bez tebe nebude stejný, děkuju,“ reagovala Petra Kvitová. 

Švýcarský tenista Roger Federer ve čtvrtfinále Wimbledonu
Federer ukončí kariéru. Tělo mi ohledně návratu dalo jasnou odpověď, uvedl

Švýcarský fenomén ukončí kariéru symbolicky na Laver Cupu. V týmu Evropy se totiž potká s Rafaelem Nadalem, Novakem Djokovičem a Andym Murraym, kteří v minulosti patřili mezi jeho hlavní soupeře.

Nespočet vzpomínek  

Nejoblíbenějším grandslamem Federera byl londýnský Wimbledon, kde vyhrál hned osmkrát. „Budeš nám chybět. Díky za všechny ty vzpomínky a radost, kterou jsi všem rozdával,“ objevilo se ve čtvrtek na oficiálním účtu třetího grandslamu sezóny. 

Americká tenistka Serena Williamsová zdraví diváky na US Open.
Loučení legendy, rekordy i show mladých pušek. Letošní US Open mělo velké grády

Obrovskou dávku respektu k Federerovi projevila současná světová jednička - a čerstvý vítěz US Open - Carlos Alcaraz. „Roger byl vždycky mým idolem a zdrojem inspirace. Děkuji ti za všechno, co jsi udělal pro náš sport. Chtěl bych s tebou hrát i nadále.“

Bille Jean Kingová zase legendárního Švýcara označila za šampiona šampionů. „Předváděl nejkompletnější tenis z jeho generace a získal si srdce fanoušků po celém světě,“ řekla.