Federer porazil ve finále Australian Open Čiliče po setech 6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1. Po loňském návratu na okruh ATP, z něhož se vzdálil na půl roku kvůli rehabilitaci po operaci kolena, jde o jeho třetí grandslamový titul - loni vyhrál z "velké čtyřky" dva turnaje.

Na Australian Open navíc ztratil set až v duelu o vítěznou trofej. I tak ale devětadvacetiletého Chorvata po třech hodinách a sedmi minutách porazil. Čilič tak nevrátil švýcarskému tenistovi prohru z finále loňského Wimbledonu a podlehl mu už podeváté z deseti vzájemných soubojů.

Federer znovu potvrdil svou pozici nejlepšího hráče tenisové historie, pokud jde o počet získaných grandslamů. V pořadí druhý Rafael Nadal ze Španělska na něj ztrácí čtyři vítězství.