Suverénky posledních let se hrnou do dalšího finále. Proti Američankám ještě české tenistky nedokázaly ani jednou v historii uspět. Sestavy pro letošní finále Fed Cupu však dávají naději na prolomení nepříjemné série.

Kapitán Petr Pála může opět počítat se svými největšími hvězdami. V týmu má čtyři účastnice posledního Turnaje mistryň. Na papíře úžasný výběr: Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. Výborné singlistky, z nichž jde zároveň poskládat silná dvojice i pro případnou čtyřhru.

Elina Svitolinová.
Největší triumf kariéry. Svitolinová ovládla vrcholný Turnaj mistryň

„Jsem nadšený, že jsem mohl dát dohromady nejsilnější možný tým. Takhle máme čtyři varianty do singlu a tři do deblu. Cením si, že si hráčky o čtrnáct dní prodloužily sezonu. Chtějí reprezentovat, těší se do vyprodané haly,“ liboval si Pála.

AMERICKÉ PŘEKVAPENÍ

Soupeřky přijedou do Prahy v celkem nečekané sestavě bez velkých jmen. „Tajně jsem doufal v Serenu, v jednu dobu to vypadalo, že by mohla dorazit. A vůbec jsem nepochyboval, že přijede Stephensová nebo Keysová,“ prohlásil Pála.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková na ceremoniálu před startem Turnaje mistryň v Singapuru.
Krejčíková se Siniakovou triumf na Turnaji mistryň v Singapuru nezískaly

V americké sestavě je totiž nejlepší hráčkou Danielle Collinsová, 35. žena světového žebříčku. Tu doplní Sofia Keninová (48.), Alison Riskeová (63.) a deblová specialistka s českými kořeny Nicole Melicharová (15. místo ve čtyřhře).

„Všechny tyto hráčky dokážou porazit soupeřky z top 10. Třeba Riskeová měla na Karolínu dva mečboly nedávno v Tokiu. Je to trochu zákeřné, protože všichni teď budou čekat naši jasnou výhru. Musíme si však přiznat, že budeme favorité,“ dodal český kapitán.

TENISOVÝ CHRÁM

Od rozpadu federace se Češky s Američankami utkaly čtyřikrát a nikdy nevyhrály. Dvakrát ale byly blízko.

„Pamatuji neproměněný mečbol z Brna 2009 i střetnutí v Bostonu 2003, kdy proti našim „barbínkám“ nastoupily obryně. Loni na Floridě nechybělo moc, i když jsme měly slabší sestavu. Je nejvyšší čas je porazit,“ přeje si prezident tenisového svazu Ivo Kaderka.

Serena Williamsová na turnaji US Open 2018
Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka

Češky se vracejí do tenisového chrámu, kde ještě nepoznaly hořkost porážky. A čeká je opět domácí prostředí, jak se patří. S více než třinácti tisíci bouřícími fanoušky v zádech. Lístky na finále do O2 areny zmizely za jediný den.

„Kdybychom měli pětkrát větší halu, tak ji vyprodáme,“ uvedl Kaderka. Ostře sledované finále se odehraje o víkendu 10. a 11. listopadu.