Druhý nasazený Veselý porazil Číňana Čang Ce hladce 6:3, 6:3, turnajová jednička Rosol musel se Švýcarem Michaelem Lammerem, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, bojovat ve třech setech. Postup slavil po hodině a 46 minutách po výhře 4:6, 6:1, 6:1.

Dvacetiletý Veselý se mohl spolehnout na první podání a jeho vítězství mohlo být i jednoznačnější. Za stavu 5:2 v druhém setu ale zaváhal a místo ukončení zápasu ztratil svůj servis čistou hrou. "Dolehla na mě nervozita z toho, že se konečně dostanu do finále, což byl pro mě cíl po celý týden," přiznal v rozhovoru na oficiálním webu turnaje.

S Rosolem, 56. hráčem světového žebříčku, má Veselý (74.) pozitivní bilanci. Letos ho porazil na okruhu ATP v úvodním kole grandslamového Roland Garros, vloni o osm let staršího soupeře vyřadil ve čtvrtfinále challengeru v Prostějově.

"Je co vracet. V Paříži hrál dobře, zítra se budu snažit mu to oplatit. V poslední době se moc zlepšil, vůbec nejde srovnávat s hráčem, kterým byl ještě loni," tuší Rosol před finále těžký boj.

PRAGUE OPEN 

Muži, dvouhra - semifinále: Rosol (1-ČR) - Lammer (Švýc.) 4:6, 6:1, 6:1, Veselý (2-ČR) - Čang Ce (Čína) 6:3, 6:3.