Kromě Jiřího Veselého se na letošním Australian Open ukázala dvojice mladých pušek – dvacetiletý Jiří Lehečka a o rok starší Tomáš Macháč.

Barbora Krejčíková.
Oběť v podobě mixu. Krejčíková chce na Australian Open více odpočívat

Prvně jmenovaný při své grandslamové premiéře narazil na hvězdného Bulhara Grigora Dimitrova. Lehečka s ním po srdnatém výkonu prohrál 4:6, 6:4, 3:6 a 5:7 za dvě a tři čtvrtě hodiny, přesto se v utkání proti vítězi Turnaje mistrů z roku 2017 neměl za co stydět.

"Zápas mi ukázal, že s takovým hráčem dokážu hrát a držet krok. On ale ukázal, jak je zkušený. Ví, kdy a co kam zahrát, což bylo rozhodující,“ řekl nadějný Lehečka, jenž v roce 2017 s krajanem Jonášem Forejtkem uzmul titul z wimbledonské juniorské dvouhry.

Česká tenistka Petra Kvitová se loučí s diváky po prohře v prvním kole na Australian Open.
Kvitovou trápí zápěstí, dá si pauzu. Ale nemám v plánu končit, ujistila

Mužská dvouhra bude pokračovat bez české účasti. Tomáš Macháč totiž vypadl ve druhém kole. S Američanem Maximem Cressym prohrál 1:6, 6:3, 1:6 a 6:7, když nezachytil začátky prvního a třetího setu.Český tenis má ale naději. Perspektivní hráče, kteří se nebojí na kurtech předvádět útočný tenis. Stejně jako to v minulosti předváděli právě Berdych se Štěpánkem