Čtyřiatřicetiletý Němec milníku dosáhl čtvrtečním vítězstvím nad Američanem Jessem Levinem na turnaji ve Vídni a připojil se k trojici Roger Federer (871 výher), Rafael Nadal (583) a Lleyton Hewitt (566).

"Byl to můj velký cíl," řekl Haas, jenž se tento týden vrátil v žebříčku do nejlepší dvacítky poté, co se zotavil po dlouhodobých problémech s ramenem a kyčlí. "Jsem na to velice pyšný, rozhodně je to jeden z mých největších úspěchů v kariéře, zvlášť po tom, čím jsem prošel," dodal majitel 13 titulů, jenž byl v roce 2002 světovou dvojkou.

V tzv. open éře je Haas 38. hráčem, který hranici 500 vítězství pokořil. Historické pořadí vede Jimmy Connors s bilancí 1243 výher před Ivanem Lendlem (1071), Guillermem Vilasem (923), Johnem McEnroem (875) a Federerem.

Německý tenista doufá, že své skóre ještě v příštích sezonách vylepší. "Dokud bude tělo držet a budu si to užívat, budu hrát," slíbil. Od pořadatelů vídeňského turnaje dostal Haas bezprostředně po výhře nad Levinem za odměnu Fiat 500, který několikrát obkroužil kurt.