Spolupráce Švýcarky Hingisové s indickou deblistkou Mirzaovou začala letos v březnu a 14 zápasů v řadě nenašly přemožitelky. Získaly tituly v Indian Wells, Miami a Charlestonu a ve Wimbledonu pozvedly o víkendu grandslamovou trofej.

"Pro mě jako Asiatku je úžasné hrát v Singapuru, podpora diváků je tam neuvěřitelná. S Martinou jsme dosáhly skvělých výsledků a udělám všechno, abych titul obhájila," uvedla na webu Turnaje mistryň světová deblová jednička Mirzaová, jež loni triumfovala s Carou Blackovou ze Zimbabwe.

Hingisová, vítězka dvouhry v letech 1998 a 2000 před prvním ukončením kariéry, nastoupí do debla s pátou partnerkou. Předtím to byly Helena Suková, Španělka Arantxa Sánchezová-Vicariová, Jana Novotná a Ruska Anna Kurnikovová.

Účast v Singapuru by neměla uniknout ani deblové dvojici Lucie Šafářová, Bethanie Matteková-Sandsová, poslední osmé místo momentálně drží Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. Ve dvouhře si rekordně rychle pojistila start "nepřemožitelná" Serena Williamsová z USA, do elitní osmičky patří zatím i Šafářová, Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Ženská tenisová elita se v Singapuru představí od 25. října.