Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková spojí síly se světovou jedničkou Latishou Chan a jejich cíle budou logicky nejvyšší.

Jak se domlouvala spolupráce s novou partnerkou?
Latisha mě oslovila na konci sezony. Oznámila mi, že Martina Hingisová končí, do té doby jsem to nevěděla. Hodně tíhla ke spolupráci se sestrou kvůli olympiádě, ale i na doporučení Martiny oslovila mě. Potkaly jsme se a vyjasnily jsme si představy o spolupráci. Ve všem jsme si sedly, takže jsme jen doladily detaily.

Potěšilo vás doporučení od Hingisové?
Známe se dobře, takže toho o mně hodně ví. Pro Latishu to bylo velké rozhodnutí. Mile mě překvapilo, že se za mě postavila. 

Jedna z vás se musí přesunout na bekhendovou stranu. Kdo to bude?
Latisha sama navrhla, že tam půjde, což jsem přivítala, protože má bekhend lepší. Byla na forhendu jen kvůli dvěma posledním parťačkám, takže to pro ni bude přirozenější změna. Když tak jí pomůžu, ale myslím, že to zvládne lépe. (směje se)

Se světovou jedničkou po boku budou asi cíle do sezony vysoké, že?
Měly bychom být nasazované jako jedničky nebo dvojky, takže určitě budou velká očekávání a ty já moc nemám ráda. Vždy mám radost, když se dostanu minimálně do čtvrtfinále. Ráda bych přidala grandslamový titul, Latisha se chce udržet na pozici jedničky. O to člověk nerad přichází. Chci jí k tomu pomoct a uvidíme, k čemu to povede.

S poslední parťačkou Timeou Babosovou jste měla ryze profesionální vztah. Doufáte i v tomto směru v posun?
Znám Latishu z turnajů, ale nikdy jsme spolu nekecaly o ničem jiném než o tenise. Žádná společná témata jsme neměly. Nečekám, že skočíme hned do nějakého velkého přátelství. Je mi ale sympatická a věřím, že si vztah budeme budovat, což mohou urychlit i úspěchy.

Je velká výhoda, že budete hrát s ryzí deblistkou?
Latisha je sice deblistka, ale hraje hodně singlově, dobře od základní čáry. Tahle hra mi vyhovuje, takže se na to těším. I z tréninkového hlediska. Je to něco jiného, než když se hráčka soustředí na singla a k deblu odbíhá. Můžeme společně pracovat na různých věcech.

V přípravě jste vsadila na osvědčené věci?
Loňská sezona byla úspěšná, takže jsem nic neměnila. Byla jsem čtrnáct dní na Floridě a v příštích dnech budu hrát extraligu.

Je to důležitá součást přípravy?
Je dobře, že je v tomhle termínu. Člověk vše vyzkouší a ostré zápasy navíc se před sezonou hodí. Tréninkem nenahradíte těžké momenty na kurtu.

Letos jste se věnovala hlavně deblu, ale párkrát si zahrála i singl. Ukážete se v něm i příští rok?
Když na turnaj přijedu a je prostor, tak se zapíšu do kvalifikace. To budu dál praktikovat, protože mě singl vždy pobaví. Je to super trénink, zaběhnutí se do turnaje. Ale nevěřím, že se dostanu na hodně turnajů. Už letos to byly jen čtyři. Navíc to není něco, co bych chtěla honit.

Kromě nové parťačky vstoupíte do sezony i s pozměněným jménem. Byl proces změny náročný?
Čekala jsem na to do konce sezony, protože není sranda si jméno všude změnit. Proces trvá dlouho, zatím to ani nemám všude změněné. Manžel byl skoro až překvapený, že jsem se pro to rozhodla. Když jsem mu říkala, že se to změní i na žebříčcích, tak mi pak posílal, že je pátý na světě a že se těší, až vyhraje turnaj. (směje se)

Pro fanoušky jste natáčela videa ze zákulisí. Mohou se na ně opět těšit?
Na turnajích máme spoustu času, hodně se čeká. Náš život je hezký, lidi to zajímá. Takže jsem se rozhodla pro tuto formu, že natáčím videa. Spolupráce s O2 sport byla úspěšná a doufám, že bude pokračovat. Navíc se možná rozroste ještě o jeden projekt.

Letošní triumf Andreji Hlaváčkové na Turnaji mistryň: