Obě vytáhlé hráčky se daly dohromady těsně před turnajem na antukových kurtech ve Stromovce a vedly si skvěle. Na cestě do finále ztratily druhé nasazené hráčky jen jeden set a dnes nedaly rumunským soupeřkám šanci.

Razantní hrou na servisu i na returnu jim za 68 minut povolily jen čtyři hry. "Myslím, že to finále se nám povedlo. Moc špatných míčů tam nebylo. Myslím, že to nejde líp. Hrát poprvé spolu a hned mít titul, kor tady v Praze," radovala se pro Českou televizi Plíšková.

První trénink po karanténě: Petra Kvitová si procvičila údery v areálu Sparty
US Open? Vyčítala bych si, kdybych nejela, říká Kvitová

V závěru turnaje, v němž to dotáhla i do semifinále dvouhry, se potýkala s bolestí zad a třísla. "Já se cítím už tři dny tak nějak stejně. Není to ani lepší ani horší. Spíš malinko horší, takže jsem ráda, že jsem to mohla odehrát. Myslím, že mě teď čekají alespoň dva dny odpočinku, tak na to se těším," komentovala svůj zdravotní stav.

Aktivní hra

Rumunky si stěžovaly na únavu po sobotním semifinále proti nasazeným jedničkám Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové. Tento zápas české tenistky sledovaly a našly recept na své finálové soupeřky. "Myslím, že jsme se trochu ponaučily z toho, jak holky včera hrály. Věděly jsme, že když budeme hrát aktivně a půjdeme do každého míče, tak bychom to měly vyhrát. Od začátku do konce jsme se toho držely," pochvalovala si Hradecká.

Fanouškům českého páru možná trochu zatrnulo, když za stavu 6:2 a 4:2 špatně došlápla a byly patrné problémy s levou nohou. "Trošičku jsem si tam blbě stoupla na to moje operované koleno, jsem na to malinko opatrnější. Ale dobrý. Dala jsem si dřep a dobrý," poznamenala k tomu.

Karolína Plíšková - Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy.
Plíšková prohrála závěrečný den v Tipsport Elite Trophy s Petkovicovou

Hradecká v Praze zopakovala triumf z roku 2008, kdy ještě na Štvanici ovládla společně s Andreou Hlaváčkovou předchůdce pravidelného jarního turnaje WTA v areálu Sparty.

Tentokrát prožila s dalšími finalistkami mimořádný slavnostní ceremoniál s dodržováním bezpečnostních pravidel kvůli koronaviru. Tradiční květiny nedostaly hráčky jako kytici do ruky, ale předávající jim nastrkaly růže do výpletu raket. Trofej, s níž je spojená prémie 9000 dolarů (takřka 200.000 korun), si vzaly ze stolu samy.

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA

(antuka, dotace 225.500 dolarů):

Čtyřhra - finále:

Hradecká, Kristýna Plíšková (2-ČR) - Niculescuová, Olaruová (4-Rum.) 6:2, 6:2.