Od konce léta loňského roku bojovala Kvitová se zdravím. Letos nehraje oslnivě, proto se po sedmi letech rozešla s koučem Davidem Kotyzou a angažovala Františka Čermáka. V květnu navíc ukončila osobní vztah s hokejistou Radkem Meidlem. "V mém životě se stala spousta věcí. Hodně změn. Musím si na ně zvyknout. Ta rozhodnutí považuju za správná," řekla Kvitová v Londýně.

Každá změna se musí zažít a na hře Kvitové je letos znát, že není ve své kůži. Často měla propady, ale přišlo vždy i vzedmutí, které nyní postrádá. "Bohužel, ale doufám, že se mi to zase brzo povede. Rozhodně nekončím s tenisem. Pořád se cítím mladá a chci se vrátit do špičky. Mám velkou motivaci," ujistila.

Patnáctá porážka

V této sezoně má zatím bilanci 16 výher a 15 porážek. Ta poslední přišla ve 2. kole Wimbledonu v utkání přerušovaném deštěm s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. "Myslím, že horší to být moc nemůže, už to bude jenom lepší. V tomhle jsem pozitivní," řekla Kvitová. "S Kotyzou jsem byla sedm let. S Frantou pracuju dva měsíce. Těžko očekávat výsledky tak rychle. Snad to půjde," věřila Kvitová.

Zdravotně je podle svých slov v pořádku a doufá, že i psychicky je po všech změnách už uklidněná. "To je hlavní. Když budu mít čistou hlavu, tak to bude lepší. Vím, že to v sobě někde mám, jenom to tam potřebuju objevit," podotkla s lehkým úsměvem.

Sama dobře ví, že se nezlepší lusknutím prstů. Věří svému realizačnímu týmu a snaží se tvrdě pracovat. "Chce to čas a věřit, že se to zase sejde. Nejsem jediná, které se to v ženském tenisu děje. Není to příjemný, ale myslím, že jsem, možná to bude znít blbě, ale natolik silná, že to zvládnu," řekla šestadvacetiletá hráčka.

Musí se to zlomit

Bývalá světová dvojka přiznala, že ji výsledky prvních šesti měsíců sezony znervózňují. "Lhala bych, kdybych řekla, že ne," přitakala vítězka Turnaje mistryň z roku 2011 a dodala: "Nejsem nadšená, jak to všechno na kurtu je, ale na druhou stranu hra jako taková není špatná. Jenom chybí pár důležitých míčů a kousek něčeho, abych to dotáhla. Je to o hlavě, když se nedaří, tak jde trošku dolů. Ale to přijde s výhrami. Je to zamotaný kruh, který se musí někdy nějak zlomit."

Zlepšený pohyb

O svých slabinách podle svých slov dobře ví. "Mám jich hodně," řekla otevřeně. Dál chce pracovat na agresivní hře, na servisu a returnu. "To jsou klíčové body, které mám. Pohyb, si myslím, jsem za poslední rok dva zlepšila docela hodně. Teď to potřebuju šoupnout do zápasů," řekla čtyřnásobná vítězka Fed Cupu.

Domnívá se, že v poslední době trénuje víc než dříve. Někdy to ale prý bylo na úkor zdraví. "Musí se najít balanc, aby to šlo ruku v ruce," řekla Kvitová.

Po Wimbledonu si dá pár dnů volna a pak se připraví na druhou část roku. Zkusí se prosadit třeba na olympiádě v Riu de Janeiro. "Po těch třech grandslamech, které vyzněly špatně, doufám, že olympiáda dopadne líp. Je to turnaj jako každý jiný, ale umocněný tím, že se hraje pod pěti kruhy. Já ráda hraju za Česko a doufám, že mi to dá něco navíc a vybouří mě to. S US Open je to letos úplný vrchol," řekla.