Vrátí se letos tuzemské tenistky zase na vrchol? První krok na ně čeká příští víkend, kdy se v pražské O2 areně utkají se Švýcarkami. Pála rozhodně nechce ponechat nic náhodě. Nominoval nejsilnější možné kvarteto hráček Karolínu Plíškovou, Barboru Strýcovou, Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou. Už z toho je zřejmé, že s ničím jiným než postupem se nepočítá.

Skvělá atmosféra a vzpomínky na finále 

„Jsem hrozně rád, že holky měly velký zájem hrát. Je to silná sestava a na papíře jsme jasný favorit. Všechny holky už toho ve Fed Cupu hodně vyhrály a je radost mít je pohromadě,“ řekl Pála na včerejší tiskové konferenci. V nominaci měl prý jasno, i když třeba taková Denisa Allertová ho svými výkony na Australian Open hodně potěšila.

„Moc jsem jí to přál. Postoupila z kvalifikace tak daleko, až do osmifinále. To jí určitě hodně pomůže do budoucna. V týmu ale nemůžeme mít nekonečné množství holek,“ uvedl Pála. Sáhl po ostřílených reprezentantkách, které se v přesně stejné sestavě sešly ve finále 2015 proti Rusku. Byl to mimochodem zatím poslední fedcupový duel v Praze. I proto se tenistky na letošní první kolo tak těší.

„Když si vzpomenu na parádní atmosféru v O2 areně, tak mi běhá mráz po zádech. Určitě to nebude lehký zápas, ale věřím v sílu našeho týmu,“ hlásí Plíšková, pátá hráčka světa. „Hned se mi vybavily vzpomínky na rok 2015. Čeká nás výborná atmosféra, kterou si skvěle užijeme,“ dodala Strýcová, podle postavení na žebříčku WTA aktuální česká dvojka.

Plíšková vs. Strýcová? Všechno si vyříkaly

Právě mezi Plíškovou a Strýcovou to loni na podzim docela zajiskřilo. Druhá jmenovaná těžce nesla, že její trenér odešel právě k Plíškové, a nijak se netajila pocitem křivdy. Kalné vody už jsou prý ale rozehnány. Přispěl k tomu ostatně i Pála, který se s oběma tenistkami sešel a probral to s nimi. Loňský spor by tak ve Fed Cupu neměl hrát roli.

„Chtěl jsem, abychom si to vyříkali mezi šesti očima. Pro mě je důležité, že obě holky chtějí hrát a chtějí s týmem něco dokázat. Věřím, že to už nebude téma,“ prohlásil Pála. Plíšková se Strýcová už za sebou mají i ostře sledované osmifinále v Melbourne. Už tehdy obě prohlašovaly, že emoce vyprchaly.

Švýcarky do Prahy přiletí ve složení Timea Bacsinszká, Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová a Jil Teichmannová (trenérkou je slavná Martina Hingisová). Oba týmy na sebe naposledy narazily předloni v Lucernu a Češky vydřely postup až v závěrečné čtyřhře.