Konečně se našel někdo, kdo nejspíš neví, co s penězi. Ostravský rodák Ivan Lendl hledal kupce na svou honosnou rezidenci tři roky. Minulý týden předal klíče novému vlastníkovi. Neuvěřitelné panství prodal jeden z nejslavnějších tenistů historie za 12 milionů dolarů.

John McEnroe
V Česku víte, jak najít velké talenty a šampiony, říká legendární McEnroe

Lendl původně nabízel luxusní království o 1800 metrech čtverečných za 16,45 milionu dolarů a následně cena spadla na 14,9 milionu dolarů. Nakonec se spokojil s 12 miliony dolarů, což je v přepočtu 275,22 milionu korun. Podle CT Insider se jedná o rekordní prodej nemovistosti v okrese Litchfield.

Zdroj: Youtube

Sám třiašedesátiletý Lendl nakoupil pozemky v osmdesátých letech a v roce 1992 zde vyrostl zámek, který pro Lendla, jeho manželku Samanthu a jejich pět dcer, postavil architekt Allan Greenberg.

Vydělal téměr půl miliardy

Uvnitř třípatrového kamenného domu se ukrývá dvacet pokojů, deset ložnic, patnáct koupelen, vinný sklípek nebo dokonce i místnost pro trofeje. Na pozemku se nachází bazén, rybník a třeba i posilovna a hřiště na basketbal. A ano, tenisový kurt pochopitelně nemůže chybět. Součástí sídla je stodola se stájí pro šest koní.

Ledl byl fenoménem své doby. V osmdesátých letech strávil 270 týdnů na trůnu jako světová jednička. Během své šestnáctileté kariéry vyhrál osm grandslamů a celkem získal 94 titulů. Na prize money si vydělal neuvěřitelných 490 milionů korun.