Obě vyřadily v semifinále favoritky. Garciaová porazila světovou šestku a obhájkyni titulu Srbku Anu Ivanovičovou 6:1, 6:4. Bacsinszká v sobotu udolala druhou nasazenou Italku Saru Erraniovou po dvou a tři čtvrtě hodinách 6:0, 4:6 a 7:6.

Před týdnem v Acapulcu finále vyhrála Bacsinszká jasně ve dvou setech a získala druhý titul v kariéře. Garciaová má zatím jeden. "Hodně jsem se poučila. Bylo to dost jasné 3:6 a 0:6, ale teď věřím, že to bude ve finále jiné," řekla Carciaová.

Wozniacká kralovala v Malajsii

Naopak roli favoritky potvrdila v Kuala Lumpuru Dánka Caroline Wozniacká. Nasazená jednička ve finále porazila 4:6, 6:2 a 6:1 Rumunku Alexandru Dulgheruovou. Získala tak 22. turnajový titul v kariéře, naposledy se z triumfu radovala loni v červenci v Istanbulu.

Od té doby Wozniacká ve třech finálových duelech neuspěla. Světová pětka nevstoupila dobře ani do dnešního zápasu, první set vyhrála Dulgheruová 6:4. Pak se ale někdejší světová jednička zlepšila a rumunské soupeřce v dalších dvou setech dovolila celkem jen tři hry.

MONTERREY (Mexiko)

Ženy, dvouhra - semifinále: Garciaová (3-Fr.) - Ivanovičová (1-Srb.) 6:1, 6:4, Bacsinszká (4-Švýc.) - Erraniová (2-It.) 6:0, 4:6, 7:6 (7:3).

KUALA LUMPUR (Malajsie)

Ženy, dvouhra - finále: Wozniacká (1-Dán.) - Dulgheruová (Rum.) 4:6, 6:2, 6:1.
Ženy, čtyřhra - finále: Čchen Liang, Wang Ja-fan (Čína) - Bejgelzimerová, Savčuková (3-Ukr.) 4:6, 6:3, 10:4.