„Šance na postup vidím vyrovnaně. Rumunky mají silný tým, určitě není jen o Halepové. Nebezpečná je taky Buzarnescuová. Sice se jí letos zatím moc nedaří, ale tenis umí velice dobře, vždyť patří do třicítky na světě. A do čtyřhry mají hned několik velmi silných variant. Bude to hrozně těžké a velmi těsné,“ zdůraznil Petr Pála.

Plíškové se daří

Pátá hráčka žebříčku WTA Karolína Plíšková prožívá nejlepší start do sezony v kariéře. Triumf v Brisbanu, semifinále na Australian Open a velká výhra nad Serenou Williamsovou ji dostaly do pohody. S Buzarnescuovou to má navíc 2:0, a tak věří, že uspěje i napotřetí.

„Tipovala jsem, že proti mně nasadí Niculescuovou. S Buzarnescuovou to bude hezčí tenis. Jde o dobrou hráčku, levačku, a umí i čtyřhru,“ podotkla Karolína Plíšková.

Vyprodané hlediště

Siniakové se v novém roce výsledkově nevede. Všechny čtyři zápasy v hlavní soutěži prohrála, a tak se pokusí Halepovou, světovou trojku, překvapit. Vzájemná bilance 1:1 dává určitou naději. „Budu se snažit ukázat svůj nejlepší tenis. Oba zápasy s ní byly dlouhé a vyrovnané, i když skóre tomu třeba někdy neodpovídalo. Můžu zvítězit. Mou hlavní oporou bude publikum,“ prohlásila 44. hráčka světa Kateřina Siniaková.

Program v Ostravar Aréně začíná ve 13 hodin. Kapacita haly je 6500 míst a podle organizátorů by mělo být vyprodáno. Vítězky střetnutí čeká za dva měsíce semifinále, v němž narazí na lepšího z dvojice Belgie Francie. Poražený tým bude v tomtéž termínu, tedy 20. a 21. dubna, hrát baráž o udržení.

Češky jsou znovu, i bez Petry Kvitové, mezi hlavními favoritkami. Fed Cup ovládly v šesti z posledních osmi ročníků. Před třemi lety na úvod cesty za prestižní trofejí porazily v Kluži po boji 3:2 právě Rumunsko. Plíšková tehdy přehrála Halepovou i Niculescuovou, po boku Barbory Strýcové přispěla k vítězství i ve čtyřhře.