Opravdu jste byla tak nervózní? Z vašeho výkonu to znát nebylo…
Ani jsem moc dobře nespala, před zápasem jsem nedokázala jíst. Opravdu jsem byla dost nervózní. Ze začátku týdne to bylo ještě v pohodě, ve čtvrtek už se to blížilo a v pátek při losu to na mě dýchlo.

Před zápasem při ceremoniálu se státními hymnami už na vás byla vidět netrpělivost…
Cítila jsem se před utkáním dost zatažená, a když jsem tam pak musela stát a čekat, nebylo to moc příjemné. Ale přece jen už s tím mám nějaké zkušenosti.

Pokud jste byla na začátku tak nervózní, překvapilo vás, jak rychle jste se dostala do jasného vedení?
Nečekala jsem tak dobrý vstup do zápasu. Vyšlo to a trochu mě to uklidnilo. Hlavně jsem si ale pořád říkala, že musím hrát pořád stejně, protože Andrea je velká bojovnice a kdykoli se může do zápasu vrátit. Naštěstí to vyšlo a máme první bod, to je hlavní.

V publiku vás podporovala mimo jiné tenisová legenda Martina Navrátilová. Vnímala jste to?
Viděla jsem jí tam. Všechny jsme rády, když na náš zápas přijedou takové legendy, jako je Martina, je tu také Helena Suková. Vážíme si toho. Podporu ale cítíme ze všech stran.

Pomáhalo vám domácí publikum?
To je samozřejmě strašně velký rozdíl oproti klasickým turnajům, třeba s atmosférou na Wimbledonu se to nedá srovnat. Takže i když se třeba zrovna necítím úplně dobře, lidi mi dodávají energii.

V neděli vás čeká duel s německou jedničkou Angelique Kerberovou. Co od zápasu čekáte?
Naposledy jsem proti ní hrála loni na Turnaji mistryň v Istanbulu, Fed Cup je ale něco úplně jiného, také povrch je jiný. Uvidíme, jak bude po dnešku unavená. Ona toho hodně doběhne, otázka je, jak to bude stíhat tady na tom kurtu.