Ženská dvouhra na antukovém grandslamu v Paříži za sebou ještě nemá ani kompletní první týden a už je jasné, že pro špičku světového žebříčku nedopadne moc dobře.

Do sobotního odpoledne se s turnajem předčasně rozloučilo hned sedm hráček elitní desítky světového žebříčku. K Ashleigh Bartyové, Naomi Ósakaové (ta se odhlásila sama), Karolíně Plíškové, Aryně Sabalenkové, Belindě Bencicové a Biance Andreescuové se přidala také nasazená pětka Elina Svitolinová.

Markéta Vondroušová
Sinusoidy pařížské princezny. Vondroušová si zase užívá svou oblíbenou scénu

Může za to Barbora Krejčíková, která dál dokazuje, že zdaleka není jen skvělou deblistkou. Ukrajinskou favoritku ve třetím kole doslova zničila 6:3 a 6:3 a postupem do osmifinále vyrovnala své dosavadní grandslamové maximum.

„Ani tomu nemůžu uvěřit. Dařilo se mi hrát můj tenis, plán fungoval, a byl to můj dosud nejlepší zápas. Jsem nadšená, že tady jsem a můžu hrát,“ usmívala v pozápasovém rozhovoru pětadvacetiletá rodačka z Brna.

Teď je na řadě americká ničitelka českých šancí

Zatím potvrzuje, že do Paříže přijela v životní formě. Těsně před grandslamem získala ve Štrasburku svůj první turnajový titul na okruhu WTA ve dvouhře.

Naomi Ósakaová
Polobozi ze žuly? I sportovci mají křehkou duši. Ósakaová razí nový trend

Získané sebevědomí prodala i proti Svitolinové. Vyrovnaně se vyvíjející první set rozhodla v maratonském osmém gamu za stavu 4:3. Trval úctyhodných 25 minut a Krejčíková v něm odvrátila čtyři brejkboly.

„Byla to velmi důležitá hra, protože jsem šla do vedení 5:3 a pak získala set. Elina je bojovnice a každý bod se počítal,“ hodnotila Krejčíková, jež pak ve druhé sadě dění na kurtu zcela ovládla.

V nedělním osmifinále změří síly s Američankou Sloane Stephensovou, která po Karolíně Plíškové vyřadila ve třetím kole další českou hráčku Karolínu Muchovou. Krejčíková se s vítězkou US Open v roce 2017 v kariéře dosud neutkala.