Dvaatřicetiletá Williamsová ve finále porazila svou kamarádku Dánku Caroline Wozniackou hladce 6:3, 6:3 a mohla si užít přímo na kurtu gratulace právě od Evertové s Navrátilovou.

Americká hvězda se stala druhou hráčkou, která na US Open v tzv. open éře od roku 1968 triumfovala potřetí za sebou. To před ní dokázala jen její krajanka Evertová, která ve Flushing Meadows završila vítězný hattrick v roce 1977 a o rok později přidala ještě čtvrtý triumf. 

"Byl to skvělý pocit vyhrát zase grandslam. Je to neuvěřitelné a jsem nadšená. Jsem dojatá, protože jsem tady vyhrála svůj první a teď i osmnáctý grandslam. Miluju to tady," řekla Williamsová, která v New Yorku poprvé vyhrála v roce 1999, chvějícím se hlasem při slavnostním vyhlášení.

Zlatý dárek od legend

Letošní turnaj ovládla Williamsová suverénně bez ztráty setu a žádné soupeřce nepovolila více než šest gamů. I ve finále se přesně naplnila předpověď někdejší světové jedničky Tracy Austinové z USA. "Serena to má většinou ve svých rukou. Pokud hraje na své úrovni, tak současné soupeřky jasně převyšuje," řekla Austinová.

Na začátku finále sice Američanka dvakrát neudržela brejk, ale pak zápas jasně ovládla. Wozniacká se snažila, doběhla hodně míčů, ale na razanci své kamarádky nestačila. Za vše hovoří statistika - Williamsová nastřílela 29 vítězných míčů, zatímco Wozniacká jen čtyři a tři z toho díky esům.

Za titul získala Williamsová tři miliony dolarů a navíc milionový bonus jako vítězka americké série. K tomu dostala od Navrátilové a Evertové náramek z osmnáctikarátového zlata s přívěskem s číslem 18. "Je neskutečné, že slyším své jméno vedle takových legend," rozplývala se Williamsová.

ČTĚTE TAKÉ:
Paráda. Juniorka Bouzková jako první Češka ovládla US Open 
Kouzlo dvojčat zafungovalo. Bryanovi získali na US Open 100. titul

US OPEN

Ženy, dvouhra - finále: S. Williamsová (1-USA) - Wozniacká (10-Dán.) 6:3, 6:3.