V první sadě nezvládla Češka svoji třetí hru na podání a zkušená soupeřka už sadu dotáhla do zdárného konce 6:3. Ve druhém setu si obě hráčky servis držely, ač soupeřky měly dvě šance na brejk. Sada došla až do tiebreaku, v němž byla úspěšnější favoritka poměrem 7:4 a mohla slavit titul.

Linda Nosková na tréninku v Přerově pod vedením Tomáše Krupy.
Zrodila se hvězda? Nosková zdolala světovou dvojku a v Austrálii je ve finále

„Byl to velmi těžký zápas. Aryna ale hrála tenhle týden super dobře," řekla Nosková na kurtu. Talentovaná Češka se stala nejmladší finalistkou turnaje WTA 500 od roku 2008, kdy se podobný počin povedl Caroline Wozniacké v New Havenu. Vylepšila si také dosavadní maximum, kterým bylo semifinále z loňského turnaje Livesport Prague Open.

Strmý vzestup

Čtyřiadvacetiletá Sabalenková neztratila v Adelaide ani set, získala jedenáctý titul na okruhu WTA a první od předloňského května. Ve finále proti Noskové nepřišla ani jednou o servis a pomohla si dvanácti esy. Utkání vyhrála za hodinu a 45 minut.

„Chtěla bych pogratulovat téhle mladé slečně za neskutečný týden. Myslím, že má před sebou velkou budoucnost, a jsem si stoprocentně jistá, že ji uvidíme ve finále ještě mnohokrát," uvedla Sabalenková.

Linda Nosková navíc zaznamenala strmý posun žebříčkem. Vyšplhala se až na 56. místo. V Adelaide totiž zvládla šest zápasů v řadě, protože musela porazit také dvě hráčky v kvalifikaci a připsala si skalp několika zvučných jmen a dvou hráček elitní světové desítky (Kasatkinová, Džabúrová).

Rodačku ze Vsetína by nyní měla čekat kvalifikace na úvodní grandslam sezony Australian Open.