„Jeden cíl už mám splněný, jen doufám, že těch titulů ještě pár bude. Mým dalším cílem je dokončit sezonu v elitní dvacítce. Na tom právě teď pracuju, takže uvidíme, jak to půjde,“ culil se Jiří Lehečka.

Jiří Lehečka získal v Adelaide premiérový titul.
Co (ne)víte o Lehečkovi? Láska přes moře, tenis jako riskantní byznys

Teprve dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi byl v rozhovoru pro Tennis Channel dobře naložený. Aby ne, vždyť právě vyřadil někdejší světovou trojku Stefanose Tsitsipase z Řecka a postoupil do svého prvního čtvrtfinále na turnajích prestižní série Masters.

„Tahle výhra pro mě strašně moc znamená. Hrát proti takto vysoko postaveným hráčům je velká výzva. Stefanos je velký šampion, zkušený hráč,“ líčil Lehečka, který na takzvaném „pátém grandslamu“ v Mohavské poušti vyřadil i pátého hráče světa Andreje Rubljova.

Berdychovi důvěruje

Lehečka tak napodobil Tomáše Berdycha, který došel v roce 2017 jako poslední Čech na Masters mezi posledních osm. Právě s držitelem třinácti singlových titulů na okruhu talentovaný mladík už nějaký čas spolupracuje.

„Tomáš je úžasný člověk, to je to hlavní. Má bohaté zkušenosti, hodně toho zažil, na velkých turnajích, jako je Masters, ho potřebuju nejvíc. Dává mi rady, které mi pomáhají dostat se tam, kde chci být,“ svěřil se.

Jiří Lehečka v Indian Wells vyřadil Stefanose Tsitsipase:

Zdroj: Youtube

Lehečka tak dopředu ví, do čeho jde a zbytečně se nestresuje. „Je to pro mě mnohem jednodušší, když to od něj slyším, jinak bych si tím musel projít sám. Mohu se na to líp připravit a pak podat na kurt ten nejlepší výkon.“

Bývalý profesionální tenista Ivan Lendl navštívil rodnou Ostravu.
Lendl prodal luxusní sídlo s kurtem a bazénem. Cena? Přes čtvrt miliardy

V boji o semifinále Lehečku čeká ve čtvrtek večer aktuální světová trojka, šampion Australian Open a letos ještě neporažený Ital Jannik Sinner. „Jannik je jedním z nejlepších hráčů. Na téhle úrovni ale není žádný zápas snadný, nezáleží na tom, s kým hrajete.“