Další úchvatná grandslamová jízda českého mladíka končí protentokrát před branami čtvrtfinále. Současná mužská jednička Jiří Lehečka si do slavného All England Clubu přivezl skvělou formu, kterou chtěl zopakovat také ve čtvrtém letošním vystoupení na londýnské trávě. V duelu s Daniilem Medveděvem byl sice jasným outsiderem, navzdory tomu však věřil v další velký skalp papírového favorita.

Jiří Lehečka se raduje z vítězství na Wimbledonu
Chvála od Berdycha a zdravé sebevědomí. Lehečku čeká osmifinále Wimbledonu

Nestalo se. Bohužel. Hlavním důvodem ovšem nebyla převaha ruské hvězdy, nýbrž nešťastné zranění nohy, kvůli kterému nakonec musel český tenista za stavu 4:6, 2:6 rozehrané osmifinále skrečovat. „Nevěděl jsem, že je jeho zranění tak vážné, dokud zápas neskrečoval,“ prozradil v pozápasovém rozhovoru na kurtu viditelně zaskočený Medveděv.

Zánět prstu na noze donutil Lehečku odstoupit

Sedmatřicátý hráč světa Jiří Lehečka měl v utkání potíže s pohybem už v průběhu úvodní sady a proti vítězi předloňského US Open si nakonec nevypracoval ani jeden brejkbol. Sám naopak o podání třikrát přišel a udělal 33 nevynucených chyb. Medveděv jich měl jen 12 a zaznamenal také devět es.

Po skončení prvního setu si jednadvacetiletý talent vyžádal nucenou pauzu na ošetření, důvodem byl podle informací zánět na pravém chodidle. Bolesti ovšem zdaleka nepřestaly. Druhou sadou se Lehečka doslova protrápil, hned dvakrát ztratil svůj servis a za stavu 2:0 na sety pro ruského tenistu se rozhodl z utkání definitivně odstoupit.

„Bylo to strašně smutné. Věřím, že bych si atmosféru mnohem více užil, kdybych byl fit. Těžko se teď hledají nějaká pozitiva. Tímhle způsobem nechci odehrát čtvrté kolo Wimbledonu. Kurt byl úžasný, diváci taky. Moc mě mrzí, že jsem neměl šanci předvést svůj nejlepší výkon,“ smutnil Lehečka.

Druhou sadu na kurtu číslo jedna dokonce narušila také vyhrocená situace v hledišti, kdy jeden z přítomných diváků zkolaboval. Několikaminutová pauza však Lehečkovi příliš nepomohla. Pochopitelně. Český tenista nemohl na ošetřovanou nohu téměř došlápnout, závěr setu dohrával ve viditelných bolestech.

„Ale i přesto dokázal tvrdými a dobře mířenými údery klást velký odpor. Je škoda, že musel skončit, hráli jsme velmi dobrý tenis,“ přiznal Medveděv. „Doufám, že se dá brzy do pořádku. Má před sebou ještě spoustu grandslamů a šancí ukázat, jak skvělý je to tenista,“ zakončil svůj projev na dvorci s úctyhodným kreditem na adresu svého soupeře.

Markéta Vondroušová slaví vítězství
Povedený obrat. Vondroušová přehrála Bouzkovou a je ve čtvrtfinále Wimbledonu

Ne nadarmo si Lehečka při odchodu z kurtu vyslechl od zaplněných tribun ovace ve stoje. Další skvělý výkon na grandslamu mu nyní přihrál nejen krásný balík peněz, ale rovněž nové kariérní maximum, kterým je 33. místo na žebříčku ATP.

„Byl to skvělý turnaj. S větším odstupem to pro mě bude mít určitě ještě větší váhu, než když to říkám teď po utkání. Potvrdil jsem, že na grandslamu hrát umím. Jsem šťastný, že jsem byl schopný předvádět dobrý tenis na trávě,“ dodal český šikula.